درخشش جودوکاران روس و چین در جایزه بزرگ چینگ دائو

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
درخشش جودوکاران روس و چین در جایزه بزرگ چینگ دائو

نخستین روز از تورنمنت جودوی چینگ دائو، آخرین گراند پری و مسابقه ماقبل آخر رقابت های فصل جودو، روز جمعه با درخشش ورزشکاران روسیه و چین به پایان رسید.

- در فینال وزن منهای ۵۷ کیلوگرم زنان، آناستازیا کونکینا ورزشکار روس که مدال طلای جایزه بزرگ تاشکند در سال جاری و برنز رقابت های اوپن مینسک در سال گذشته را در کارنامه دارد موفق شد با دو امتیاز وازاری که معادل امتیاز ایپون محسوب می شود یوان یوان لین حریف چینی خود را شکست دهد و به مدال طلا برسد.

- در فینال وزن منهای ۶۰ کیلوگرم مردان، آمارتوشین داشداوا جودوکار مغولستانی و برنده مدال طلای جایزه بزرگ اولان باتور در سال جاری، ایسلام یاشیُف روس را شکست داد. ورزشکار مغولی برای دستیابی به طلای این مسابقات پس از کسب امتیاز وازاری، با اجرای فن اوسایکومی حریف روس را بیست ثانیه در خاک نگه داشت تا امتیاز ایپون را نیز از آن خود کند.

- در فینال وزن منهای ۶۶ کیلوگرم نیز عبدالله عبدالجلیلف از روسیه موفق شد آنزور آردانف هموطنش را که در تورنمنت تیومن امسال صاحب مدال نقره شد، از پیش رو بردارد. عبدالجلیلف که سال گذشته در جایزه بزرگ زاگرب مدال برنز کسب کرده بود با اجرای فن اوسایکومی امتیاز ایپون را دریافت کرد و پیروز این مبارزه شد.

بهترین فن روز نخستِ گراند پریِ چین را عبدالجلیلف در نیمه نهایی و مقابل آلتانشخ داودون، حریف مغولی به اجرا درآورد که امتیاز ایپون را برایش به همراه داشت.