در خبرها آمده بود...

در خبرها آمده بود...
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

آگهی

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

چرا دوستانتان مربع های سیاه در اینستاگرام شان منتشر کردند

در روز انتخابات، ابتدا اینستاگرام پر شد از شادی و امید با پیام «من رای دادم». اما بلافاصله بعد از انتخاب شگفتی آور دونالد ترامپ بعنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، وضعیت در شبکه های اجتماعی تغییر کرد. بسیاری از کاربران یک مربع سیاه را بدون هر گونه شرحی منتشر کردند، گویا ضرب المثل چینی به کمکه کاربران آمده بود: یک تصویر از هزار کلمه گویاتر است.

I can't right now.

Une photo publiée par Ryan Boswell (@ryanboswell) le

صدها تقاضا برای فرار از آمریکا به سوئد با انتخاب شدن دونالد ترامپ

یک شرکت سوئدی که به آمریکایی ها پیشنهاد داده بود که در صورت انتخاب دونالد ترامپ بعنوان رئیس جمهور بتوانند آمریکا را ترک کنند می گوید که آنها هرگز انتظار نداشتند صدها تقاضا در این باره دریافت کنند.

روز دوشنبه، آژانس تبلیغاتی Round & Round گفت که بحث های جاری در شرکت آنها در جریان برگزاری انتخابات آمریکا، منجر به راه اندازی وب سایت «فرار بزرگ از ترامپ» شد. ایده ای که به مردم اجازه می داد مشخصات خود را برای شغل های آینده در این شرکت ثبت کنند به این شرط که تقاضای آنها فقط در صورتی مورد بررسی قرار گیرد که ترامپ برنده انتخابات شود.

اسنوپ داگ پس از پیروزی دونالد ترامپ، به تورنتو می گریزد

اسنوپ داگ خواننده موسیقی رپ با انتشار عکسی در اینستاگرام می گوید که به تورنتو نقل مکان می کند. اسنوپ داگ که ناامیدی اش از نتیجه انتخابات آمریکا را پنهان نکرده با انتشار عکسی از شهر تورنتو از این شهر بعنوان خانه جدید خود نام برده است. او از دریک خواننده رپ کانادایی درخواست کرده است که به او برای یافتن خانه ای در تورنتو کمک کند.

در جریان مبارزات انتخاباتی در آمریکا، برخی از افراد مشهور همچون لینا دانم، برایان کرانستون و باربارا استرایسند از امکان فرار به کانادار در صورت انتخابات دونالد ترامپ بعنوان رئیس جمهوری خبر داده بودند.

رای دادن در استخر، موزه، لباسشویی و حتی با گوش سپردن به سیتار

میلیون ها آمریکا روز سه شنبه در انتخابات ریاست جمهوری رای دادند اما تعداد کمی از آنها توانستند در مکان های غیر معمول همانند لباسشویی، سوپر مارکت، در یک رستوران چینی، یک مرکز بیلیارد یا حتی موزه مامرز رای دهند.

موزه مامرز (The Mummers Museum) در فیلادلفیا که رژه سنتی سالانه را در فیلادلفیا برگزار می کند از جمله مکان هایی بود که مردم می توانستند در آنجا رای بدهند.

هتل لوکس بلوار سان ست (Sunset Boulevard Hotel) در لس آنجلس هم مکانی برای رای دادن داشت. هتل با ارائه صبحانه رایگان، نوازندگان سیتار که بطور زنده موسیقی اجرا می کردند و یک کلاس مجانی یوگا پذیرای رای دهندگان بود.

روز انتخابات در آمریکا با صف های طولانی و دستگاههای رای دهی خراب

همچنانکه که رای دهندگان آمریکایی روز سه شنبه در سراسر کشور به حوزه های رای گیری رفته بودند، برخی گزارش ها از دستگاههای رای دهی که کار نمی کردند، صف های طولانی و ارعاب رای دهندگان در برخی ایالات آمریکا از تگزاس تا پنسیلوانیا خبر می دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ اولین جلسه دادگاه خود را به نمایشی برای افزایش محبوبیت و کارزار انتخاباتی بدل کرد

آغاز دادگاه رسیدگی به پرونده «دروغگویی» دونالد ترامپ درباره ثروتش

آیا محکومیت احتمالی ترامپ در دادگاه می‌تواند مانع از بازگشت او به کاخ سفید شود؟