Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

باراک اوباما با رئیس جمهور آیندۀ آمریکا در کاخ سفید ملاقات می کند

باراک اوباما با رئیس جمهور آیندۀ آمریکا در کاخ سفید ملاقات می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا از دونالد ترامپ، پیروز انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر دعوت کرده است تا روز پنجشنبه در کاخ سفید با یکدیگر ملاقات کنند.

آگهی

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا از دونالد ترامپ، پیروز انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر دعوت کرده است تا روز پنجشنبه در کاخ سفید با یکدیگر ملاقات کنند. رئیس جمهوری کنونی آمریکا قرار است در ساعت ۱۱ صبح پنجشنبه بوقت محلی از رئیس جمهوری آیندۀ این کشور استقبال کند.

دونالد ترامپ در این انتخابات در ۲۸ ایالت آرا را به خود اختصاص و با بیش از ۲۹۰ رای الکترال، رقیب خود هیلاری کلینتون از حزب دموکرات ها را شکست داد. وی پس از این پیروزی خطاب به هواداران خود گفت: «حالا زمان آن فرا رسیده که زخم های ناشی از دو دستگی را مرهم بگذاریم. باید با هم یکی شویم. به همۀ دموکرات ها و جمهوریخواهان و مستقل ها در سراسر کشور می گویم که زمان برای یکی شدن بعنوان یک ملت متحد فرا رسیده است.»

دونالد ترامپ در طول کارزار انتخاباتی خود بارها با حمله به باراک اوباما و برنامه های وی اعلام کرده است به محض در اختیار گرفتن امور کشور، قانون بیمه خدمات درمانی را لغو خواهد کرد. وی همچنین قول داده است توافق بدست آمده با گروه پنج بعلاوۀ یک بر سر برنامۀ هسته ای ایران را که با حمایت دولت باراک اوباما بدست آمد، بی اعتبار کند.

باراک اوباما، رئیس جمهور کنونی آمریکا که در جریان کارزار انتخاباتی در حمایت از هیلاری کلینتون از مردم این کشور می خواست به دونالد ترامپ رای ندهند، پس از پیروزی نامزد جمهوریخواهان با این دعوت از وی به کاخ سفید گفت: «از هیچ کس مخفی نیست که رئیس جمهور منتخب و من اختلافات قابل توجهی داریم اما به خاطر بیاورید هشت سال پیش هم رئیس جمهور بوش و من اختلافاتی داشتیم. تیم رئیس جمهور بوش یک انتقال آرام و محترمانه را ترتیب دادند تا ما بتوانیم بلافاصله فعالیت هایمان را شروع کنیم، آنها رفتار موقرانه ای داشتند و حرفه ای تر از این امکان ندارد.»

مراسم سوگند ریاست جمهوری دونالد ترامپ روز بیستم ژانویه در واشنگتن برگزار خواهد شد و کلید کاخ سفید در اختیار رئیس جمهور جدید این کشور و تیم وی بمدت یک دورۀ چهارساله قرار خواهد گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش قدرتهای بزرگ جهان و همسایگان آمریکا به پیروزی دونالد ترامپ

پخش زنده: دونالد ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد

شعار «رایش سوم» در ویدیوی حساب کاربری شبکه اجتماعی دونالد ترامپ جنجالی شد