زادگاه ملانیا حامی پیروزی ترامپ

زادگاه ملانیا حامی پیروزی ترامپ
نگارش از Euronews

ملانیا ترامپ، دومین بانوی نخست ایالات متحده آمریکا در کاخ سفید خواهد بود که متولد این کشور نیست.

ملانیا ترامپ، دومین بانوی نخست ایالات متحده آمریکا در کاخ سفید خواهد بود که متولد این کشور نیست.

اکنون بسیاری از شهروندان سِونیتسا اسلوونی امیدوارند که زادگاه سومین همسر دونالد ترامپ به مقصد گردشگران بدل شود.

سرچکو اوچویرک، شهردار سِونیتسا می گوید: «ما مردم سِونیتسا همگی خوشحالیم از اینکه می بینیم ملانیا در رقابت انتخاباتی به خوبی عمل کرده است. ما همواره از نامزدی ترامپ حمایت کرده ایم و به ویژه حامی ملانیا بوده ام که از همسرش پشتیبانی کرده است.»

برخی از دوستان ملانیا برای تماشای پخش زنده اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در یک کافه گردهم آمدند. میرجانا، یکی از دوستان دوران کودکی ملانیا در این جمع می گوید: «ملانیا در همان کودکی هم بسیار خلاق بود و به این دلیل سِونیتسا برایش زیادی کوچک بود. او همیشه می گفت که می خواهد به پایتخت برود تا در مدرسه طراحی تحصیل کند. او توانایی ها و مهارت های زیادی داشت و به باورم به همین خاطر او راه موفقیت را در خارج از کشور پیدا کرد.»

ملانیا ۲۶ آوریل ۱۹۷۰ میلادی در سِونیتسا به دنیا آمد. وی سال هاست که به اسلوونی سفر نکرده با این حال مردم سِونیتسا می گویند که یک سال پس از ازدواج با دونالد ترامپ و در پی تولد فرزندش در سال ۲۰۰۶ میلادی یک دستگاه آمبولانس به درمانگاهی در این شهر اهدا کرده است. وی در سال ۲۰۰۱ میلادی اقامت دائم ایالات متحده را کسب کرد و در مراسم ازدواجش بیل و هیلاری کلینتون نیز حضور داشته اند.

Slovenia:Sevnica - Melania Trump

مطالب مرتبط