Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رونمایی از مجسمه «ولادیمیر کبیر» در مسکو

رونمایی از مجسمه «ولادیمیر کبیر» در مسکو
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز جمعه که روز وحدت ملی در این کشور بود، از مجسمه هفده متری و جنجال برانگیز «ولادیمیر کبیر» رونمایی کرد و مردم روسیه را به اتحاد در مقابل تهدیدات خارجی…

آگهی

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز جمعه که روز وحدت ملی در این کشور بود، از مجسمه هفده متری و جنجال برانگیز «ولادیمیر کبیر» رونمایی کرد و مردم روسیه را به اتحاد در مقابل تهدیدات خارجی فراخواند.

ولادیمیر کبیر، فرمانروای بزرگ سرزمین «روس کیف» طی سالهای ۹۸۰ تا ۱۰۱۵ میلادی بود؛ یعنی زمانی که هنوز شهر مسکو وجود نداشت و کی یف، پایتخت روسیه بزرگ محسوب می شد.

آقای پوتین در مراسم رونمایی گفت: «امروز وظیفه ماست تا بطور مشترک در برابر تهدیدات زمانمان مقاومت کنیم، با تکیه بر احکام معنوی و سنتهای ارزشمند وحدت و پیمان. و به جلو برویم و از تداوم تاریخ هزارساله مان اطمینان پیدا کنیم.»

قرار بود این مجسمه روی تپه ای مشرف به شهر مسکو نصب شود اما شهروندان مسکو با امضای طوماری خواهان توقف این طرح شدند. زیرا اگرچه «ولادیمیر کبیر» یکی از فرمانروایانی بود که در گسترش قلمرو روسیه و ترویج مسیحیت ارتدکس در این کشور نقش مهمی داشت، اما یکی از فرمانروایان بسیار مستبد روس قدیم نیز محسوب می شد.

مجسمه «ولادیمیر کبیر» در حالی در مسکو و در نزدیکی کاخ کرملین نصب شد که مجسمه مشابهی از سال ۱۸۵۳ میلادی در کی یف پایتخت اوکراین وجود دارد.

Don’t forget what real Prince Volodymyr monument looks like. Kyiv brought Orthodox Christianity to the Rus. Kind reminder to Russia</a> <a href="https://t.co/zQ0BpUKMbS">pic.twitter.com/zQ0BpUKMbS</a></p>&mdash; Ukraine / Україна (Ukraine) 4 November 2016

در روز وحدت ملی، دو راهپیمایی متفاوت در شهر مسکو برگزار شد. اولین راهپیمایی توسط حامیان سیاستهای آقای پوتین و برای تاکید بر شعار وحدت ملی او برگزار شد و دومین راهپیمایی توسط صدها نفر از طرفداران احزاب راست و ملی گرای این کشور و در اعتراض به سیاستهای آقای پوتین.

آنها آقای پوتین را متهم می کردند که بخش عمده بودجه کشور را به جای هزینه کردن برای رفاه عمومی، صرف فعالیتهای نظامی کرده است.

یوری گرسکی، رهبر ملی گرایان می گوید: «برای ملی گرایان روسیه، دشمن در داخل این کشور است. یعنی بوروکراتها و نخبگان سیاسی که به لطف جنگ در سوریه و شرق اوکراین، اطراف پوتین جمع شده اند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازی دوطرفه ترکیه در جنگ روسیه و اوکراین؛ پوتین برنمی‌تابد، اوربان می‌گوید اردوغان میانجی موفقی است

روسیه آمریکا را به تلاش برای تغییر رژیم در گرجستان متهم کرد

ساعات غیررسمی رهبران روسیه و هند؛ مودی و پوتین در مسکو از اصطبل اختصاصی دیدن کردند و چای نوشیدند