پارلمان اروپا در پی جلب نظر منطقه والونی بلژیک به پیمان ستا

پارلمان اروپا در پی جلب نظر منطقه والونی بلژیک به پیمان ستا
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مخالفت والونی دلیل اصلی شکست مذاکرات ستا میان اتحادیه اروپا و کانادا بوده است، اما مارتین شولتز پس از دیدار با طرف کانادایی امیدوار است مقامات والونی را به امضای ستا ترغیب کند.

آگهی

در پی مخالفت ها با پیمان تجارت آزاد میان اتحادیه اروپا و کانادا موسوم به سِتا (CETA) ، مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا صبح شنبه با پل مان یت، رئیس ایالت والونی بلژیک دیدار کرد. مخالفت والونی دلیل اصلی ناامیدی نسبت به امضای ستا میان اتحادیه اروپا و کاناداست، اما مارتین شولتز پس از دیدار با طرف کانادایی امیدوار است مقامات والونی را به امضای ستا ترغیب کند.

آقای مان یت گفت: «روشن است که ما اروپایی ها هنوز بین خودمان مشکلات کوچکی داریم. من اینجا برای مشکل درست کردن نیامده ام، بر عکس آمده ام تا بگویم پیمان هایی امضا کنیم که دارای لایه ای از حمایت خدمات اجتماعی و عمومی، زیست محیطی و ضمانت حقوقی بالایی در سطح جهانی باشند.»

آقای شولتز هم گفت: «به نظر من مشکلی حل نشدنی نیست. بسیار خوشبینم زیرا داریم برای “ستا” راه حل هایی پیدا می کنیم که پیش نویس این پیمان نامه بازرگانی بین المللی به شکل بسیار مناسبی اصلاح شود.»

با وجود این امیدواری، مقامات والونی هنوز بر مخالفت خود اصرار می ورزند. علت اصلی مخالفت آنها نیز احتمال سوء استفاده شرکت ها و دولت های دیگر از تجارت آزاد میان کانادا و اتحادیه اروپاست.

پیمان ستا قرار است در روزهای آینده امضا شود، اما اکنون توپ در زمین اروپاست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عدم توافق کانادا و منطقه والونی بلژیک بر سر «سِتا»

جوزپ بورل: ویرانی‌های شهرهای غزه بیشتر از ویرانی‌های شهرهای آلمان در جنگ جهانی دوم است

تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه؛ نفتکش‌ها و کشتی‌های حامل تسلیحات هدف گرفته می‌شوند