ترامپ: هیلاری کلینتون آمریکا را به ویرانی خواهد کشاند

ترامپ: هیلاری کلینتون آمریکا را به ویرانی خواهد کشاند
نگارش از Euronews

روز جمعۀ گذشته و به فاصلۀ کوتاهی از انتشار ویدئوی سخنان رکیک دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان دربارۀ ارتباط با زنان، ویکی لیکس نزدیک به ۲۰۰۰ ایمیل جان پودستا، رئیس کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون را م

روز جمعۀ گذشته و به فاصلۀ کوتاهی از انتشار ویدئوی سخنان رکیک دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان دربارۀ ارتباط با زنان، ویکی لیکس نزدیک به ۲۰۰۰ ایمیل جان پودستا، رئیس کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون را منتشر کرد. نامزد جمهوریخواهان می گوید این ایمیل ها نشان می دهد رقیب وی فاسد است و آمریکا را به ویرانی خواهد کشاند.

دونالد ترامپ می گوید: «ایمیل هایی که ویکی لیکس افشا کرده نشان می دهد کسانی از میان آمریکایی ها که امروز اینجا جمع شده اند به درستی فهمیده اند هیلاری کلینتون هدایت کنندۀ کشتی تشکیلات فاسدی است که به کشور ما هجوم آورده و حاکمیت ما را به محاصره درآورده است.»

این ایمیل ها به موضوعاتی مانند دریافت پول توسط هیلاری کلینتون در یک سخنرانی خصوصی برای روسا و کارکنان وال استریت و یا چگونگی تنظیم متن یکی از نطق های کلینتون برای جلب رضایت چپ های دموکرات اشاره دارد.

دموکرات ها روز سه شنبه تیم دونالد ترامپ را به همکاری با جولیان آسانژ در رابطه با هک کردن ایمیل های رئیس تیم انتخاباتی هیلاری کلینتون متهم کردند. آنها می گویند هدف از انتشار این ایمیل ها منحرف کردن اذهان از سخنان رکیک دونالد ترامپ دربارۀ زنان است.

به گفتۀ اف بی آی، جان پودستا، رئیس کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون دربارۀ حملۀ سایبری به ایمیل های برخی از اعضای حزب دموکرات تحقیق می کرده است. دولت آمریکا هفتۀ گذشته روسیه را متهم کرد که در پشت ماجرای هک کردن ایمیل های اعضای دموکرات در جریان انتخابات مقدماتی آمریکا قرار دارد.

همزمان، تیم انتخاباتی دونالد ترامپ در فیلم تبلیغاتی این نامزد ریاست جمهوری، با اشاره به سیاست های هیلاری کلینتون، وی را غیر قابل اعتماد و فردی نادرست معرفی می کند که با مردم صادق نیست. در این فیلم تبلیغاتی با تاکید بر سلامتی هیلاری کلینتون، وی فردی معرفی می شود که توانایی راه رفتن ندارد و نمی تواند کشور را اداره کند.

مطالب مرتبط