هدف مظنون بازداشت شده در آلمان: طراحی حمله ای شبیه به حملات پاریس و بروکسل

هدف مظنون بازداشت شده در آلمان: طراحی حمله ای شبیه به حملات پاریس و بروکسل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزیر کشور آلمان روز دوشنبه در بیانیه ای در مورد بازداشت پناهجوی سوری اعلام کرد که جابر البکر، جوان ۲۲ ساله سوری قصد انجام حمله ای تروریستی در مقیاس حملات ماه مارس در بروکسل و حمله سال گذشته در پاریس ر

آگهی

وزیر کشور آلمان روز دوشنبه در بیانیه ای در مورد بازداشت پناهجوی سوری اعلام کرد که جابر البکر، جوان ۲۲ ساله سوری قصد انجام حمله ای تروریستی در مقیاس حملات ماه مارس در بروکسل و حمله سال گذشته در پاریس را داشته است.

پلیس عملیاتی ویژه آلمان که از دو روز پیش در جستجوی آقای البکر بود، یکشنبه شب از دستگیری این فرد مظنون در شهر لایپزیگ با کمک یک شهروند سوری دیگر خبر داد.

پیش از آن، روز شنبه در هجوم نیروهای پلیس به آپارتمان او در شهر کمنیتس چند صد گرم ماده پروکسید استون از مواد منفجره بسیار خطرناک کشف شده بود.

یورک میکائیلیس مسئول دفتر امورجنایی در ایالت زاکسن در کنفرانس مطبوعاتی روز دوشنبه در اینباره گفت: «بر اساس اطلاعات ما «البکر» در اینترنت در مورد چگونگی ساخت یک دستگاه انفجاری (احتمالا جلیقه انتحاری) تحقیق می کرد و مواد لازم را هم فراهم کرده بود. ما باید فرض را بر این می گذاشتیم که او در حال ساخت یا اتمام ساخت این وسیله انفجاری است.»

آقای میکائیلیس پیش از این نیز گفته بود که این جوان سوری تحت تعلیمات داعش بوده است.

در حمله افراد مسلح در ماه نوامبر گذشته در پاریس بیش از ۱۳۰ نفر کشته شدند. همچنین در حملات انتحاری دیگری در ماه مارس در بروکسل بیش از ۳۰ نفر جان خود را از دست دادند. مسئولیت هر دوی این حملات را گروه داعش بر عهده گرفت و مدارک به دست آمده از مهاجمان نیز این موضوع را تائید می کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد

پارلمان نروژ تهدید به بمب‌گذاری شد؛ پلیس خیابان‌های مجاور را بست

روسیه از انجام «عملیات ضد تروریستی» در داغستان خبر داد