سواحل ایالت فلوریدای آمریکا زیر ضربات طوفان متیو

سواحل ایالت فلوریدای آمریکا زیر ضربات طوفان متیو
نگارش از Euronews

طوفان دریایی موسوم به «متیو» صبح روز جمعه به سواحل اقیانوس اطلس در ایالت فلوریدای آمریکا رسید که باعث بارش باران سنگین و وزش بادهایی با سرعت ۱۲۰ مایل در ساعت شده…

طوفان دریایی موسوم به «متیو» صبح روز جمعه به سواحل اقیانوس اطلس در ایالت فلوریدای آمریکا رسید که باعث بارش باران سنگین و وزش بادهایی با سرعت ۱۲۰ مایل در ساعت شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه یک نفر تاکنون در این ایالت در اثر طوفان کشته شده است. مقامات به دو میلیون نفر هشدار داده اند که خانه هایشان را تخلیه کنند.

ریک اسکات فرماندار فلوریدا با اشاره به اینکه ۶۰۰ هزار خانه توانایی مقاومت در برابر این طوفان را ندارند، گفت: «ما با قطع برق مواجه ایم. بسیاری از مردم می توانند از ژنراتور استفاده کنند اما ژنراتورها را داخل خانه فعال نکنید و تنها از آنها در بیرون خانه استفاده کنید. همچنین اگر خانه هایتان را تخلیه کرده اید به منازلتان بازنگردید تا وقتی که به شما گفته شود.»

فرماندار فلوریدا گفته است که او بیشتر نگران منطقه جکسون ویل است که بخاطر موقعیت جغرافیایی احتمال رخ دادن سیل در آنجا زیاد است.

سازمان جهانی هواشناسی هشدار داده است که این طوفان دریایی به سمت مناطق دور از ساحل حرکت نمی کند اما برای چند روز در امتداد خط ساحلی خطر جدی جاری شدن سیل وجود دارد.

مطالب مرتبط