Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رئیس جمهور فیلیپین قصد دارد همه معتادان کشورش را قتل عام کند

رئیس جمهور فیلیپین قصد دارد همه معتادان کشورش را قتل عام کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین روز جمعه پس از بازگشت از سفر خود به ویتنام در جمع خبرنگاران در مورد معضل مواد مخدر گفته است که با خوشحالی حاضر است همه معتادان به مواد مخدر در کشور را خود را…

آگهی

رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین روز جمعه پس از بازگشت از سفر خود به ویتنام در جمع خبرنگاران در مورد معضل مواد مخدر گفته است که با خوشحالی حاضر است همه معتادان به مواد مخدر در کشور را خود را بکشد.

آقای دوترته می گوید: «هیتلر سه میلیون یهودی را قتل عام کرد. سه میلیون معتاد (در فیلیپین) وجود دارند. و من خوشحال می شوم که همه آنها را بکشم. اگر آلمان هیتلر را داشت فیلیپین هم من را دارد. من دوست دارم که همه قربانیان من مجرم ها باشند. تا مشکل کشور را حل کنم و نسل آینده را نجات دهم.»

در آلمان نازی تحت حکومت هیتلر بین سالهای ۱۹۴۱ تا ۱۹۴۵، بیش از شش میلیون یهودی قتل عام شدند که بزرگترین کشتار قومی و سیاسی تاریخ محسوب می شود.

یکی از مهم ترین وعده های آقای دوترته در انتخابات ریاست جمهوری ماه می مبارزه با فساد اجتماعی و اداری و ریشه کن کردن اعتیاد در این کشور بوده است. از زمان به روی کار آمدن رودریگو دوترته در پایان ماه ژوئن تا کنون، بیش از سه هزار مصرف کننده و فروشنده مواد مخدر در فیلیپین به طرز مشکوکی کشته شده اند و هفتصد هزار نفر دیگر نیز خود را به مراجع قانونی تسلیم کرده اند.

صدها نفر از دانشجویان فیلیپینی در مانیل، پایتخت تجمع کرده و نسبت به این «کشتارهای فراقانونی» اعتراض کردند.

نیکا دومینیک، از سازمان دهندگان این حرکت اعتراضی می گوید: «ما به مردم می گوییم که این چیزها اهمیت دارد. این زندگی ها اهمیت دارند. بیشتر از دو هزار نفر در فرآیند این قتل های فرا قضایی کشته شده اند. اتفاقاتی که بدون هیچ گونه دادرسی روی داده است.»

اظهارات جنجالی رئیس جمهور فیلیپین با وجود محبوبیت در میان طرفدارانش باعث نگرانی سازمان های حقوق بشر، سازمان ملل متحد، دولت های اروپایی و ایالات متحده آمریکا در مورد نقض حقوق بشر در این کشور شده است. آقای دوترته در سخنرانی روز جمعه خود منتقدان اروپایی را «دو رو» خطاب کرد و گفت که بهتر است به جای انتقاد از سیاست های او به وضعیت پناهجویانی که به کشورهای آنها پناه آورده اند رسیدگی کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

 تجمع اعتراضی صدها فیلیپینی مقابل کنسولگری چین در مانیل

موج گرمای شدید در فیلیپین؛ میلیون‌ها دانش‌آموز مجبور شدند از خانه درس بخوانند

رزمایش مشترک آمریکا، ژاپن و فیلیپین در آب‌های مورد مناقشه دریای چین جنوبی