مخالفان مادورو به تظاهرات ادامه می دهند

مخالفان مادورو به تظاهرات ادامه می دهند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مخالفان دولت ونزوئلا می گویند به تلاشهای خود برای مجبور کردن دولت به برگزاری همه پرسی ادامه می دهند.

آگهی

مخالفان دولت ونزوئلا می گویند به تلاشهای خود برای مجبور کردن دولت به برگزاری همه پرسی ادامه می دهند. آنها قصد دارند ماه آینده میلادی تظاهراتی سراسری در شهرهای مختلف برگزار کنند.

مخالفان دولت ونزوئلا بارها در ماه های اخیر به خیابانها آمده اند. البته تظاهرات هفته های اخیر کم شمار تر از گذشته بوده است.

اصلی ترین خواسته معترضان برگزاری همه پرسی برکناری نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری است.

زمان برگزاری همه پرسی برای مخالفان بسیار بااهمیت است. معترضان می خواهند که همه پرسی تا پایان سال جاری میلادی یعنی تا حدود سه ماه دیگر برگزار شود. چون اگر این همه پرسی بعد از ۱۰ ژانویه سال آینده میلادی برگزار شود و حتی اگر نیکلاس مادورو در آن شکست بخورد، معاون و هم پیمان او عهده دار وظایف ریاست جمهوری خواهد شد و عملا تغییری حاصل نمی شود.

هیات ملی انتخابات، تصمیم گیری درباره تاریخ همه پرسی را به تازگی به تاخیر انداخت.

نیکلاس مادورو روز دوشنبه با جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا درباره تحولات ونزوئلا گفتگو کرد. این اولین دیدار جان کری با نیکلاس مادورو در طول دوران وزراتش است.

حدود هفت ماه قبل، ائتلاف مخالفان دولت که از احزاب میانه رو و محافظه کار تشکیل شده بود توانست اکثریت کرسیهای پارلمان را به خود اختصاص بدهد. از آن زمان تا کنون آقای مادورو از امضای بسیاری از مصوبه های پارلمان خودداری کرده است و به همین دلیل مخالفان به دنبال برگزاری همه پرسی برکناری رئیس جمهوری بوده اند. اما نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور اجازه برگزاری همه پرسی را نمی دهد.

تورم بالای اقتصادی، کاهش شدید واحد پول در برابر دلار و کمبود مواد غذایی، کشور ونزوئلا را از ماه ها قبل دچار بحران شدید اقتصادی کرده است.

نیکلاس مادورو که ادامه دهنده راه هوگو چاوز، رئیس جمهوری سابق ونزوئلا است، به دلیل اجرای برنامه های رفاه عمومی، در میان طبقه محروم این کشور محبوبیت زیادی دارد اما از سوی مخالفان به انحصار قدرت متهم شده است. آقای مادورو هم تلاش مخالفان برای برگزاری همه پرسی را «کودتا» خوانده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مادورو در واکنش به انتقال هواپیمای ونزوئلا به آمریکا: راهزن دیوانه هواپیمای ما را دزدید

خبر خوش برای مردم ونزوئلا؛ نرخ تورم به ۱۹۳ درصد رسید

بزرگترین تبادل زندانیان بین آمریکا و ونزوئلا؛ متحد مادورو در ازای ۱۰ آمریکایی و یک پیمانکار فراری