در خبرها آمده بود...

در خبرها آمده بود...
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دزدیده شدن یک تیم فوتبال در ونزوئلا شش مرد مسلح اتوبوسی را که حامل فوتبالیستها و کارکنان باشگاه فوتبال Trujillanos ونزوئلا بود، دزدیدند.

دزدیده شدن یک تیم فوتبال در ونزوئلا

آگهی

شش مرد مسلح اتوبوسی را که حامل فوتبالیستها و کارکنان باشگاه فوتبال Trujillanos ونزوئلا بود، دزدیدند.

این حادثه بامداد دوشنبه و زمانی روی داد که تیم پس از برگزاری یک مسابقه، در حال بازگشت از ایالت موناگاس به شهر والرا بود.

بازیکنان به مدت دو ساعت و نیم در اسارت سارقان بودند و سرانجام اعضای تیم پس از آنکه تمام وسایلشان به سرقت برده شد، رها شدند. هیچکدام از اعضای تیم در جریان این حادثه آسیب ندیده اند.

این باشگاه فوتبال ضمن انتقاد از افزایش اقدامات خرابکارانه در این کشور، عکس هایی از بازیکنان و کادر مربیگری تیم را با پای برهنه و پس از آنکه همه اموالشان به سرقت رفته بود، منتشر کرد.

کشور ونزوئلا که اکنون با بحران عمیق اقتصادی و کمبود شدید کالاهای اساسی روبروست، بنا بر آمار سازمان ملل متحد یکی از خطرناکترین کشورهای جهان محسوب می شود.

مشکلات امنیتی در این کشور باعث شد امسال رقابتهای تنیس جام دیویس به جای ونزوئلا در کشور پرو برگزار شود.

نوجوان عراقی به یک قهرمان تبدیل شد

بنا بر گزارش های رسانه های محلی عراق، احمد علی رشید، از نوجوانان این کشور به یکی از قهرمانان ملی عراق تبدیل شده است. او پس از فرار از سرزمینهای تحت کنترل داعش به همراه پدر و دیگر اعضای خانواده اش، با یک میدان مین مواجه می شود.

پدر احمد قصد داشته است جلوتر از دیگران روی میدان مین برود و با به خطر انداختن زندگیش «راهی امن» برای دیگر اعضای خانواده بوجود آورد. اما پسرش مانع از این کار پدر می شود و او را قانع می کند که اگر او بمیرد تمام فرزندانش یتیم می شوند و دیگر هیچکس نمی تواند از آنها حمایت کند.

بنابراین درنهایت، احمد به جای پدرش جانش را به خطر می اندازد تا راهی امن برای عبور از میدان مین بوجود آورد و به این ترتیب زندگی گروهی ۱۶۵ نفری را که همراه آنها بودند نجات می دهد. خوشبختانه او زنده می ماند و کارش مورد تقدیر مقامات محلی قرار می گیرد.

ازبکستان؛ پنبه بیاورید جایزه بگیرید

مقامات منطقه ای در شرق ازبکستان به کسانی که امسال در فصل برداشت سالانه محصول پنبه، بیشترین میزان پنبه را برداشت کنند، جایزه می دهند.

مقامات استان سیردریا می گویند خانواده هایی که بتوانند پنج تن پنبه برداشت کنند یک تلویزیون، آنهایی که ۱۰ تن برداشت کنند یک یخچال یا ماشین لباسشویی و آنهایی که ۱۵ تن پنبه برداشت کنند یک خودروی محلی به عنوان جایزه دریافت خواهند کرد.

برای خرید خودرو در ازبکستان باید روندی طولانی را طی کرد و برای مدت شش ماه در فهرست انتظار باقی ماند.

برای برداشت سالانه محصول پنبه در ازبکستان علاوه بر کارگران بخش کشاورزی، کارکنان بخش های دولتی از جمله معلمان و پزشکان نیز به کار گمارده می شوند. سال گذشته نوازندگان، بازیگران سینما و حتی مدیران نیز مجبور شدند در برداشت این محصول شرکت کنند در غیر اینصورت در لیست سیاه قرار می گرفتند.

خانه هری پاتر به فروش گذاشته شد

در مجموعه داستانی هری پاتر، این شاگرد باهوش مدرسه جادوگری سالهای اول زندگیش را در کنار خانواده خاله اش سپری کرد و در این مدت در اتاقکی زیر پله ها زندگی می کرد. اما روزی جادوگری به ملاقات او آمد و پس از آن سرنوشتش تغییر کرد.

اگرچه این خانه برای هری پاتر، زندانی بیش نبود اما در واقع خانه ای که داستان فیلم در آن اغاز شد یک خانه مدرن و راحت با سه اتاق خواب، دو گاراژ، یک باغ و یک پاسیوی جدید است که در شهر برکشایر انگلستان قرار دارد. بهای فروش این خانه ۴۷۵ هزار پوند تعیین شده و البته امکانات آن شامل اتاقک کوچک زیر پله ها نیز می شود.

رسوایی گلاه گیس: دستگیری دو خبرنگار یونانی در نیویورک

دو خبرنگار معتبر شبکه های تلویزیونی STAR TV و Alpha TV یونان که برای ماموریتی به نیویورک فرستاده شده بودند با پوششی غیرمعمول، فعالیتهای نیکوس پاپاس، وزیر رسانه ای یونان را در جریان سفر رسمی اش به نیویورک زیر نظر داشتند.

این خبرنگاران با کلاه گیس و کلاه بیس بال و عینک دودی و بطور مخفیانه فعالیتهای او را پیگیری می کردند. آنها همچنین امضای یکی از دستیاران آقای پاپاس را جعل کرده بودند.

رفتار آنها سوء ظن برخی از اعضای امنیتی هیات یونانی را برانگیخت و این مساله باعث شد که این ماموران، همکاران آمریکایی خود را مطلع کنند و درنهایت این دو خبرنگار دستگیر شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یورش ۱۱هزار نفری نیروهای امنیتی به «هتل» جنایتکاران؛ زندان مملو از سلاح، مواد مخدر و موتورسیکلت بود

آزادسازی زندان؛ رهبر مافیا از یورش ۱۱هزار نیروی امنیتی به «هتل» جنایتکاران جان سالم به در برد

مادورو: با هدف «ساختن نظم نوین جهانی» به چین آمده‌ام