Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بازگشایی «پله های اسپانیایی» در شهر رم

بازگشایی «پله های اسپانیایی» در شهر رم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سرانجام پله های مشهور به «پله های اسپانیایی» که در یکی از مشهورترین مناطق جذب گردشگر در شهر رم قرار دارند، پس از یک سال و نیم کار، از انبوه زباله های رها شده توسط گردشگران پاکسازی و برای بازدید دوباره

آگهی

سرانجام پله های مشهور به «پله های اسپانیایی» که در یکی از مشهورترین مناطق جذب گردشگر در شهر رم قرار دارند، پس از یک سال و نیم کار، از انبوه زباله های رها شده توسط گردشگران پاکسازی و برای بازدید دوباره علاقمندان بازگشایی شدند.

بودجه اختصاص یافته به این کار مبلغ ۱.۵ میلیون یورو بود که توسط بولگاری، جواهرفروشی مشهور ایتالیایی تامین شد.

ویرجینیا راجی، شهردار رم در مراسم بازگشایی این مکان گفت: «مدیران شهر پیش از این وارد عمل شده اند و خود را متعهد کرده اند تا از این پله ها و شکوه و جلال آنها برای بلند مدت محافظت کنند. از امروز تلاش خواهیم کرد تا مانع از شیوه های استفادۀ نامناسبی شویم که باعث تخریب آنها می شود.»

قدمت این ۱۳۸ پله که از سنگ مرمر و تراورتن ساخته شده، به قرن هشتم میلادی باز می گردد. آنها پیش از این نیز یک بار حدود بیست سال پیش تعمیر و بازسازی شده بودند.

در سال ۲۰۱۵ میلادی در جریان برگزاری یک مسابقه فوتبال، فواره ای که در پایین پله ها قرار داشت، آسیب دید و نیمی از فضای آن از بطری های خالی نوشیدنی ها پر شد.

پس از بازگشایی دوباره پله های اسپانیایی در روز پنجشنبه، بسیاری پیشنهاد دادند برای محافظت بهتر، این مکان در طول شب بسته شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها