Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

همسایگان احمد خان رحمی می گویند او جوانی آرام بود

همسایگان احمد خان رحمی می گویند او جوانی آرام بود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دوستان و همسایگان احمد خان رحمی، تبعۀ افغان که صاحب یک رستوران در شهر الیزابت بوده و چندین بمبگذاری را در محلاتی از نیویورک و نیوجرسی صورت داده است، او را یک جوان آرام و مهربان توصیف می…

آگهی

دوستان و همسایگان احمد خان رحمی، تبعۀ افغان که صاحب یک رستوران در شهر الیزابت بوده و چندین بمبگذاری را در محلاتی از نیویورک و نیوجرسی صورت داده است، او را یک جوان آرام و مهربان توصیف می کنند.

یکی از دوستان این جوان که عامل مجروح شدن ۲۹ نفر در این بمبگذاری ها شده است به رویترز می گوید: «او به نیازمندان غذای مجانی می داد و خیلی آرام بود و رفتار عجیبی نداشت. برایمان این اتفاقی که افتاده شوک آور بود. تنها تغییر او این اواخر مذهبی تر شدنش بود. مذهبی تر اما آدمی معمولی بود.»

پلیس تحقیقات خود را به روی سفرهای مکرر احمد خان به افغانستان و پاکستان از سال ۲۰۱۱ به اینسو متمرکز کرده است اما اف بی آی هنوز به طور رسمی اقدامات این جوان را به تروریسم بین المللی مرتبط نکرده است.

احمد خان در سال ۲۰۱۴ به علت زدوخورد و دعوای خیابانی دستگیر شده بود اما وی هیچگاه محاکمه نشد.

دو تن از همسایگان می گویند این جوان را هر روز می دیدیم، با هم سلام و احوالپرسی می کردیم، گاهی از رستوران وی خرید می کردیم و در همین حد او را می شناختیم. به گفتۀ آنها احمد خان یک جوان معمولی بوده است. یکی از آنها می گوید: «شب ها افرادی در مقابل رستوران وی جمع می شدند و سروصدا می کردند، مثل یک دسته بچه که جمع می شوند و شلوغ کاری می کنند، همین.»

احمد خان به دلیل آنکه رستورانش را شب ها نیز باز نگه می داشته با برخی از همسایگان مشکل داشت. یکی از این همسایگان می گوید: «بعضی وقت ها تا ساعت سه بعد از نیمه شب سروصدا می کردند و گاهی این سروصداها آزاردهنده بود فقط ما نبودیم که شکایت می کردیم.»

به عقیده تعدادی از دوستان احمد خان، به دلیل شکایت همسایگان علیه کار شبانه روزی این رستوران، وی خود را قربانی نژادپرستی و اسلام هراسی می دانسته است.

احمد خان پس از درگیری با پلیس به ضرب گلوله مجروح شده است و در حال حاضر در بیمارستان به سر می برد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شهردار نیویورک می گوید انفجار در این شهر، «تروریستی» بود

مظنون انفجار نیویورک بازداشت شد

زندگی در محلۀ چلسی از سرگرفته شده است