آغاز مجمع عمومی سازمان ملل؛ پناهجویان سوری می گویند این اجلاسها بی فایده است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
آغاز مجمع عمومی سازمان ملل؛ پناهجویان سوری می گویند این اجلاسها بی فایده است

بحران پناهجویان و جنگ داخلی در سوریه و عراق از سرفصل های مهم مجمع عمومی سازمان ملل است که از روز دوشنبه با حضور سران کشورهای برگزار می شود. پناهجویان سوری که در اردوگاههای مهاجران در کشورهای همسایه و یا اروپایی مستقر شده اند، این اجلاس را همانند اجلاس های دیگر بی فایده می دانند و امیدی به حل این بحران از طریق چنین مجامعی ندارند.

عامر از پناهجویان سوری است که در اردوگاهی در درۀ بقاع در لبنان زندگی می کند. او می گوید: «تنها ایمانمان به خداست، این اجلاس ها هیچوقت به درد ما نخورده است. آنها فقط به این اجلاس می آیند تا خودی نشان بدهند.»

جنگ داخلی در سوریه موجب شده بیش از پنج میلیون از شهروندان این کشور به کشورهای همسایه و اروپایی پناهنده شوند. بیش از شش میلیون و پانصد هزار نفر نیز مجبور شده اند از شهرهای محل زندگی خود مهاجرت کنند.

ابوادیب از ساکنان اردوگاه زعتری در شمال اردن نیز بر ناامیدی خود از حل بحران از طریق این اجلاس تاکید می کند و می گوید: «با تمام این اجلاس ها، دنیا از ارسال کمک به حلب ناتوان است. تمام دنیا تا بحال نتوانسته است به داد این شهر برسد. این بحران پنج سال است ادامه دارد و من می گویم که حل آن غیرممکن است.»

به موجب گزارش سازمان ملل متحد تنها در سال گذشته بیش از ۶۵ میلیون نفر در اثر جنگ مجبور به ترک محل زندگی خود در سراسر جهان شده اند. بر اساس همین گزارش، در سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۰۰ هزار کودک بدون همراه و بی سرپرست در ۷۸ کشور درخواست پناهندگی ارائه داده اند. تعداد این کودکان زیر ۱۸ سال که به تنهایی و بدون همراهی والدین خود از مرزها عبور می کنند نسبت به سال ۲۰۱۴ سه برابر افزایش داشته است.