آلمان؛ سه پناهجوی سوری به ظن ارتباط با داعش دستگیر شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
آلمان؛ سه پناهجوی سوری به ظن ارتباط با داعش دستگیر شدند

مقامات آلمان روز سه شنبه اعلام کردند که سه پناهجوی سوری را به ظن ارتباط با گروه داعش دستگیر کرده اند.

این افراد که گمان می رود سال گذشته از سوی داعش به آلمان فرستاده شده باشند در مرکز پناهجویان ایالت شلسویگ هولشتاین در شمال آلمان دستگیر شده اند. آنها سه مرد جوان با نامهای ماهر، محمد و ابراهیم هستند که بین ۱۷ تا ۲۶ سال سن دارند.

توماس دو مزیر وزیر کشور آلمان با اشاره به اینکه شواهدی از اینکه آنها برنامه عملیاتی برای حمله داشته اند بدست نیامده است، گفت: «همه شواهد گویای این واقعیت است که همان سازمان قاچاقی که با مهاجمان حملات نوامبر پاریس در ارتباط بودند این سه مرد را که اکنون بازداشت شده اند به آلمان آورده اند. از سوی دیگر شواهد نشان می دهد که مدارک سفری که آنها استفاده کرده اند در مکان یکسان و توسط گروه مشابهی که مدارک مهاجمان حملات پاریس را فراهم کرده اند، تولید شده است.»

ماهر یکی از مظنونان متهم است که در سپتامبر ۲۰۱۵ در رقه مرکز اصلی داعش آموزش کار با سلاح و مواد منفجره دیده و سپس با دو همدستش راهی اروپا شده است.

آلمان تاکنون بیش از یک میلیون پناهجو زا از خاورمیانه و شمال آفریقا پذیرفته است. این کشور در ماههای گذشته هدف سه حمله از سوی پناهجویان بوده است که داعش مسئولیت دو حمله را بر عهده گرفته است.