تاثیر آزمایش اتمی کره شمالی بر دولت اوباما

تاثیر آزمایش اتمی کره شمالی بر دولت اوباما
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز در واکنش به ابراز نگرانی رهبران دنیا درباره اقدام کره شمالی به انجام پنجمین آزمایش اتمی می گوید: «افزایش نگرانی ها در واشنگتن به مسئله زمان مربوط است؛ زمانی که کره شمالی

آگهی

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز در واکنش به ابراز نگرانی رهبران دنیا درباره اقدام کره شمالی به انجام پنجمین آزمایش اتمی می گوید: «افزایش نگرانی ها در واشنگتن به مسئله زمان مربوط است؛ زمانی که کره شمالی قادر باشد تسلیحات نظامی پیشرفته و تکنولوژی هسته ای را با یکدیگر و در کنار هم قرار دهد. سوال اینجاست که آیا دولت اوباما می تواند روش های جدیدتری را برای مقابله با کره شمالی در نظر بگیرد، کشوری که در حال حاضر تحت تحریم های بین المللی است.»

کشور کلیدی منطقه، چین است و اوباما امید دارد که با همکاری با این کشور بتواند به نتایجی قابل قبول دست یابد اگرچه چین از متحدان کره شمالی محسوب می شود. به هر حال اوباما اهرم و زمان بسیار کمی در اختیار دارد زیرا کشورش با کمپین نامزدهای انتخابات سال آینده بسیار آشفته است.

درصورتی که بحران کره شمالی طی هفته جاری شدت گیرد، دونالد ترامپ قطعا از این فرصت برای سرزنش اوباما و هیلاری کلینتون به عنوان وزیر خارجه پیشین وی استفاده خواهد کرد. بنابراین شرایط می تواند به تغییراتی در داخل ایالات متحده بیانجامد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ دو کره؛ چگونه آمریکا به فکر پرتاب بمب اتم روی کره شمالی افتاد؟

کره شمالی یک موشک بالستیک میان‌برد جدید با سوخت جامد را آزمایش کرد

کره شمالی مدعی پیشرفت در توسعه موشک‌های مافوق صوت برای حمله به اهداف دوردست آمریکا شد