واکنش کلینتون به تمجید ترامپ از پوتین: این سخنان هولناک است

واکنش کلینتون به تمجید ترامپ از پوتین: این سخنان هولناک است
نگارش از Euronews

هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری به سخنان دونالد ترامپ، رقیب جمهوریخواه اش در تمجید از ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه واکنش نشان…

هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری به سخنان دونالد ترامپ، رقیب جمهوریخواه اش در تمجید از ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه واکنش نشان داد.

آقای ترامپ پیش تر گفته بود که ولادیمیر پوتین را به باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا ترجیح می دهد.

در مقابل، خانم کلینتون این سخنان را «هولناک» خواند و گفت: «در کمال تعجب یک بار دیگر او ولادیمیر پوتین را ستود و حتی پا را فراتر گذاشته و گفت که رییس جمهوری روسیه را به رییس جمهوری آمریکا ترجیح می دهد. این (سخن) نه تنها ضدمیهنی و توهین به مردم کشور و فرمانده کل قواست، بلکه هولناک است.»

آقای ترامپ در سخنان خود گفته بود در صورتی که رییس جمهوری آمریکا شود روابط خوبی با ولادیمیر پوتین خواهد داشت.

وی در تمجید از رییس جمهوری روسیه گفت: «او مردی است که کشورش را با قدرت اداره می کند. نظام آنجا بسیار متفاوت است و من چنین نظامی را نمی پسندم، اما بی شک او در چنین نظامی رهبر است، بسیار بیش از رییس جمهور ما.»

باراک اوباما روز چهارشنبه گفته بود که مسائل بین المللی، پیچیده و جدی است و آقای ترامپ صلاحیت لازم برای مدیریت این مسائل را ندارد. او افزود: «کافیست سخنان ترامپ را گوش کنید یا از او سوال کنید تا متوجه شوید که پیشنهادهای او متناقض و حتی کاملا دیوانه وار است.»

مطالب مرتبط