مرکل: مهاجرانی که اجازه اقامت ندارند باید از آلمان بروند

مرکل: مهاجرانی که اجازه اقامت ندارند باید از آلمان بروند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، روز چهارشنبه در بوندستاگ، پارلمان آلمان، تاکید کرد که دولتش با افزایش تمهیدات و تدابیر امنیتی در کشور، بازگرداندن مهاجرانی را نیز که تقاضای پناهندگی آنها رد شده است تسریع خوا

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، روز چهارشنبه در بوندستاگ، پارلمان آلمان، تاکید کرد که دولتش با افزایش تمهیدات و تدابیر امنیتی در کشور، بازگرداندن مهاجرانی را نیز که تقاضای پناهندگی آنها رد شده است تسریع خواهد بخشید.

آگهی

خانم مرکل با بیان این شرایط کلی در حال حاضر بهتر از یک سال پیش است گفت:«شرایط امروز برای همه بسیار بسیار بهتر از یک سال پیش است. یک مشکل بزرگ تسریع و بازگرداندن آنهایی است که اجازه اقامت در کشور ما را ندارند. و شهروندان ما به درستی از ما انتظار دارند که به آنهایی که نیازمند کمک هستند، یاری دهیم و به آنهایی که اجازه اقامت ندارند بگویم که باید آلمان را ترک کنند.»

خانم مرکل این سخنان را پس از شکست حزب متبوعش در انتخابات ایالت «مِکلنبورگ فورپومرن» که با پیروزی حزب چپ میانه سوسیال دمکرات و حزب راستگرا و ضدمهاجرت «جایگزین برای آلمان» همراه بود بر زبان می راند، چرخش در رویکردی که در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مواجه با بحران مهاجران و پناهجویان مداراگراترین بوده است.

آنچه خانم صدراعظم را به اتخاذ سیاست های سختگیرانه تر ترغیب می کند موازنه قدرت در بین احزاب و معادلات فعلی در سیاست داخلی آلمان است و نه ظاهراً باورهای شخص وی.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پوپولیست های راستگرا در انتخابات محلی آلمان حزب مرکل را شکست دادند

تغییر موضع در قبال چین و روسیه؛ پایان راهبرد حفظ صلح اروپا با مسکو و پکن از طریق تجارت

آنگلا مرکل درباره آغاز جنگ اوکراین: قدرت تاثیرگذاری بر پوتین را نداشتم