مرکل: مهاجرانی که اجازه اقامت ندارند باید از آلمان بروند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مرکل: مهاجرانی که اجازه اقامت ندارند باید از آلمان بروند

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، روز چهارشنبه در بوندستاگ، پارلمان آلمان، تاکید کرد که دولتش با افزایش تمهیدات و تدابیر امنیتی در کشور، بازگرداندن مهاجرانی را نیز که تقاضای پناهندگی آنها رد شده است تسریع خواهد بخشید.

خانم مرکل با بیان این شرایط کلی در حال حاضر بهتر از یک سال پیش است گفت:«شرایط امروز برای همه بسیار بسیار بهتر از یک سال پیش است. یک مشکل بزرگ تسریع و بازگرداندن آنهایی است که اجازه اقامت در کشور ما را ندارند. و شهروندان ما به درستی از ما انتظار دارند که به آنهایی که نیازمند کمک هستند، یاری دهیم و به آنهایی که اجازه اقامت ندارند بگویم که باید آلمان را ترک کنند.»

خانم مرکل این سخنان را پس از شکست حزب متبوعش در انتخابات ایالت «مِکلنبورگ فورپومرن» که با پیروزی حزب چپ میانه سوسیال دمکرات و حزب راستگرا و ضدمهاجرت «جایگزین برای آلمان» همراه بود بر زبان می راند، چرخش در رویکردی که در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مواجه با بحران مهاجران و پناهجویان مداراگراترین بوده است.

آنچه خانم صدراعظم را به اتخاذ سیاست های سختگیرانه تر ترغیب می کند موازنه قدرت در بین احزاب و معادلات فعلی در سیاست داخلی آلمان است و نه ظاهراً باورهای شخص وی.