تبادل سفیر بین ایران و بریتانیا پس از چهار سال

تبادل سفیر بین ایران و بریتانیا پس از چهار سال
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

به گزارش خبرگزاری ایرنا، روز دوشنبه ۱۵ شهریورماه حمید بعیدی نژاد دیپلمات برجسته وزارت خارجه جمهوری اسلامی به عنوان سفیر ایران در بریتانیا معرفی شده است.

همچنین به گزارش خبرگزاری رویترز وزارت خارجه بریتانیا برای اولین بار پس از سال ۲۰۱۱ُ نیکلاس هاپتون کاردار سابق این کشور در تهران را به عنوان سفیر بریتانیا برگمارده است.

خبرگزاری ایرنا می گوید حمید بعیدی نژاد سفیر جدید ایران در بریتانیا و نیکولاس هاپتون سفیر جدید بریتانیا در تهران بعد إز ظهر دوشنبه به طور همزمان در وزارت امور خارجه دو کشور حضور یافته و با تسلیم رونوشت استوار نامه های خود، با وزیران خارجه مربوط ملاقات کرده اند.

به گزارش رویترز، بوریس جانسون وزیر خارجه بریتانیا روز دوشنبه در بیانیه ای به همین مناسبت گفت که ارتقای روابط دیپلماتیک دو کشور این فرصت را می دهد تا بحث پیرامون یک رشته از مسائل از جمله امور کنسولی را توسعه دهیم و همچنین آغازی باشد تا دو طرف بتوانند همکاری های سازنده بیشتری داشته و به طور مستقیم تر در مورد مسائلی چون حقوق بشر و نقش ایران در منطقه گفتگو کنند.

روابط ایران و بریتانیا از آذرماه ۱۳۹۰ و درپی حمله یک گروه بسیج به سفارت بریتانیا در تهران مختل شد و سطح روابط دیپلماتیک دو طرف به شدت کاهش یافت. اما این روابط با بازگشایی سفارت بریتانیا در اول شهریورماه ۱۳۹۴ با حضور فیلیپ هاموند وزیر خارجه وقت، از سر گرفته شد.

همچنین از روز پنجشنبه گذشته ۱۱ شهریورماه ۱۳۹۵، پرواز مستقیم خطوط هوایی بریتانیا (بریتیش ایرویز) به ایران، پس از حدود چهارسال از سر گرفته شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا ایران می‌تواند با ترکیه بر سر مواضع مشترک علیه اسرائیل به توافق برسد؟

سفر رئیس جمهوری ایران به ترکیه در آخرین لحظات لغو شد

هانیه توسلی، بازیگر سینمای ایران به ۶ ماه حبس تعزیری و جریمه نقدی محکوم شد