مدیرعامل اپل: تصمیم کمیسیون اروپا مبنی بر محکومیت مالی شرکت اپل سیاسی است

مدیرعامل اپل: تصمیم کمیسیون اروپا مبنی بر محکومیت مالی شرکت اپل سیاسی است
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت اپل از تصمیم کمیسیون اروپا مبنی بر محکومیت این کمپانی به پرداخت ۱۳ میلیارد یورو جریمه مالیاتی نزد مراجع ذیصلاح تجدیدنظر خواهی می کند.

آگهی

شرکت اپل از تصمیم کمیسیون اروپا مبنی بر محکومیت این کمپانی به پرداخت ۱۳ میلیارد یورو جریمه مالیاتی نزد مراجع ذیصلاح تجدیدنظر خواهی می کند. این کمیسیون عنوان کرده اپل به مدت ۱۱ سال از ساز و کارهای مالیاتی که مغایر قوانین رقابت آزاد در اتحادیه اروپاست بهره برده است.

تیم کوک، مدیرعامل کمپانی اپل با شرکت در یک مصاحبه تصمیم کمیسیون اروپا را سیاسی ارزیابی کرده که فاقد مبنای قانونی است. تیم کوک در ادامه تصریح کرده مدارک مربوط به پرداخت مالیات شرکت اپل و میزان آن منتشر خواهد شد. مدیرعامل این غول دنیای تکنولوژی میزان مالیات بر فعالیتهای این شرکت در ایرلند را ۲۶.۱ درصد اعلام کرده است.

از سوی دیگر مارگرت وستاگر، کمیسر اروپایی در امور رقابتهای تجاری بازرگانی تصمیم کمیسیون اروپا را سیاسی نمی داند. وی می گوید: «آمار و ارقامی که مبنای تصمیم کمیسیون اروپا بوده از خود شرکت اپل بدست آمده است. برخی از ارقام نیز مربوط به اظهارات مقامات این شرکت در سال ۲۰۱۱ در مقابل سنای آمریکا است. تحقیقات ما تنها به شرکت اپل کورپوریشن خلاصه نشده بلکه شامل شاخه های دیگر این شرکت از جمله بخش عملیاتی اپل در اروپا نیز بوده است.»

شرکت اپل دفتر مرکزی خود در اروپا را در شهر کورک ایرلند ثبت کرده است. این کشور فاقد قوانین سختگیرانه مالیاتی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فهرست پردرآمدترین رهبران شرکت‌های آمریکایی؛ مدیرعامل اپل چقدر حقوق می‌گیرد؟

بازار کار اروپا؛ بیشترین فرصت‌های شغلی در کدام کشورها و چه حوزه‌هایی است؟

کاهش رشد اقتصادی آلمان؛ بار رونق منطقه یورو به دوش فرانسه و اسپانیا افتاد