دستگیری ۶ نوجوان مظنون به قتل یک مرد لهستانی در لندن

دستگیری ۶ نوجوان مظنون به قتل یک مرد لهستانی در لندن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس لندن از دستگیری ۶ نوجوان مظنون به همکاری در قتل یک مرد لهستانی خبر داد.

آگهی

پلیس لندن از دستگیری ۶ نوجوان مظنون به همکاری در قتل یک مرد لهستانی خبر داد. پلیس می گوید انگیزه این قتل احتمالا «ناشی از تنفر» بوده است.

در حال حاضر مظنونان به قید وثیقه آزاد شده اند تا تحقیقات بطور کامل انجام شود. ۵ تن از مظنونان ۱۵ ساله است و یکی از آنها نیز ۱۶ سال سن دارد.

به گفته شاهدان عینی مقتول ۴۰ ساله همراه با ۲ مرد لهستانی دیگر در خیابانی در منطقه هارلو واقع در حومه شمالی لندن بوده است که از سوی گروهی مورد حمله قرار می گیرد. یک مرد ۴۳ ساله نیز در این حمله از ناحیه شکم مجروح شده است.

آرکادی ژگوتسکی، سفیر لهستان در لندن ضمن بازدید از محل وقوع قتل به خبرنگاران گفت: «لهستانی ها سالهای زیادی است که در بریتانیا زندگی می کنند، امیدوارم در آینده دیگر شاهد چنین اتفاقی نباشیم.»

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره رابطه این حادثه با گسترش خارجی ستیزی پس از برکسیت گفت: «متاسفانه پس از برکسیت بیشتر شاهد چنین حوادثی بوده ایم و حدود ۱۵ مورد حملات این چنینی داشته ایم.»

بیشترین جمعیت کشورهای اروپای شرقی درمنطقه هارلو در حومه لندن ساکن هستند. جمعیت لهستانی ها در بریتانیا حدود ۸۵۰ هزار نفر تخمین زده می شود.

در پی رای مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا، خشونت های نژادی و خارجی ستیزی در این کشور افزایش یافته است. دولت بریتانیا چندی پیش از افزایش اقداماتش برای مقابله با جرایم علیه اقلیت های مذهبی و نژادی خبر داده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد

طلاق بریتانیا از اتحادیه اروپا چقدر برای لندن آب می‌خورد؟ خان از هزینه‌های برکسیت گفت