نفت، محور مذاکرات ظریف و رییس جمهوری ونزوئلا

نفت، محور مذاکرات ظریف و رییس جمهوری ونزوئلا
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در کاراکاس با نیکولاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا دیدار کرد.

آگهی

جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در کاراکاس با نیکولاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا دیدار کرد. در این ملاقات دو طرف یادداشت تفاهمی برای همکاری بانکهای مرکزی ایران و ونزوئلا به امضا رساندند.

همچنین دو کشور بر سر افزایش همکاری ها برای ایجاد ثبات در بازار نفت تاکید کردند. آقای مادورو گفت: «ما به همکاری در زمینه های مشترک ادامه می دهیم. همچنین بر سر ایجاد ثبات در بازار نفت، تقویت صنایع، تقویت اوپک و نزدیکی و اتحاد با سایر کشورهای تولید کننده عضو اوپک توافق نظر داریم.»

رییس جمهوری ونزوئلا در بخش دیگری از سخنانش بدون ارایه توضیحات بیشتر گفت که وزیر نفت این کشور و آقای ظریف به توافق های مهم نفتی رسیده اند که جزییات آن در هفته های آینده اعلام خواهد.

با اینکه هر دو کشور ایران و ونزوئلا خواستار افزایش قیمت نفت در بازار جهانی هستند اما در سوی دیگر عربستان به عنوان بزرگترین تولید کننده نفت تلاش می کند با افزایش تولید، قیمت را در سطح نازل کنونی حفظ کند.

در همین ارتباط هفته گذشته وزیر انرژی عربستان اعلام کرد که انتظار ندارد در نشست آینده اوپک در الجزایر، اعضای این سازمان تولید نفت را محدود کنند. پس از این موضعگیری قیمت هر بشکه نفت بین ۹ تا ۱۲ سنت کاهش یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مادورو در واکنش به انتقال هواپیمای ونزوئلا به آمریکا: راهزن دیوانه هواپیمای ما را دزدید

خبر خوش برای مردم ونزوئلا؛ نرخ تورم به ۱۹۳ درصد رسید

بزرگترین تبادل زندانیان بین آمریکا و ونزوئلا؛ متحد مادورو در ازای ۱۰ آمریکایی و یک پیمانکار فراری