رییس جمهوری فیلیپین خطاب به سازمان ملل: حرام زاده، ترکت می کنم

Access to the comments نظرها
نگارش از امید لهبی
رییس جمهوری فیلیپین خطاب به سازمان ملل: حرام زاده، ترکت می کنم

رودریگو دوترته، رییس جمهوری فیلیپین تهدید کرد که کشورش را از سازمان ملل متحد خارج می کند. پیش تر سازمان ملل با انتشار گزارشی رفتار خشن پلیس فیلیپین و نقض حقوق بشر در مواجهه با قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر را مورد انتقاد قرار داده بود. بر اساس این گزارش از زمان انتخاب آقای دوترته به ریاست جمهوری در طول کمتر از سه ماه، پلیس فیلیپین نزدیک به نهصد مظنون به قاچاق و معامله مواد مخدر را کشته است.

من نمی خواهم به شما توهین کنم. اما شاید ما تصمیم بگیریم از سازمان ملل جدا شویم. حرام زاده، اگر احترام نگذاری ترکت می کنم

آقای دوترته در واکنش به انتقادها گفت: «من نمی خواهم به شما توهین کنم. اما شاید ما تصمیم بگیریم از سازمان ملل جدا شویم. حرام زاده، اگر احترام نگذاری ترکت می کنم.»

با اینکه خشونت دولت فیلیپین در برابر قاچاقچیان مواد مخدر به شدت مورد انتقاد سازمان های حقوق بشری قرار گرفته اما در داخل کشور این سیاست طرفدارانی هم دارد.

یکی از اهالی مانیل در حمایت از رییس جمهوری فیلیپین می گوید: «تعداد معتادها کمتر شده. او واقعا خوب است. دوترته خوب کار می کند و به درد کشورمان می خورد.»

لیلا دلیما، نماینده سنای فیلیپین می گوید: «در تمام ارکان دولت ناهماهنگی وجود دارد، مجریان قانون، دادستان ها و قضات. به همین دلیل نظام قضایی درهم شکسته است و به همین دلیل از کارهای اینچنینی استقبال می شود.»

به گفته کارشناسان سازمان ملل رییس جمهوری فیلیپین به پلیس اختیار کامل داده تا به سمت مظنونان به فروش و قاچاق مواد مخدر به صورت مستقیم تیراندازی کند و این افراد بدون محاکمه به ضرب گلوله پلیس از پا در می آیند.