رییس جمهوری فیلیپین خطاب به سازمان ملل: حرام زاده، ترکت می کنم

رییس جمهوری فیلیپین خطاب به سازمان ملل: حرام زاده، ترکت می کنم
Copyright 
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رودریگو دوترته، رییس جمهوری فیلیپین تهدید کرد که کشورش را از سازمان ملل متحد خارج می کند.

آگهی

رودریگو دوترته، رییس جمهوری فیلیپین تهدید کرد که کشورش را از سازمان ملل متحد خارج می کند. پیش تر سازمان ملل با انتشار گزارشی رفتار خشن پلیس فیلیپین و نقض حقوق بشر در مواجهه با قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر را مورد انتقاد قرار داده بود. بر اساس این گزارش از زمان انتخاب آقای دوترته به ریاست جمهوری در طول کمتر از سه ماه، پلیس فیلیپین نزدیک به نهصد مظنون به قاچاق و معامله مواد مخدر را کشته است.

آقای دوترته در واکنش به انتقادها گفت: «من نمی خواهم به شما توهین کنم. اما شاید ما تصمیم بگیریم از سازمان ملل جدا شویم. حرام زاده، اگر احترام نگذاری ترکت می کنم.»

با اینکه خشونت دولت فیلیپین در برابر قاچاقچیان مواد مخدر به شدت مورد انتقاد سازمان های حقوق بشری قرار گرفته اما در داخل کشور این سیاست طرفدارانی هم دارد.

یکی از اهالی مانیل در حمایت از رییس جمهوری فیلیپین می گوید: «تعداد معتادها کمتر شده. او واقعا خوب است. دوترته خوب کار می کند و به درد کشورمان می خورد.»

لیلا دلیما، نماینده سنای فیلیپین می گوید: «در تمام ارکان دولت ناهماهنگی وجود دارد، مجریان قانون، دادستان ها و قضات. به همین دلیل نظام قضایی درهم شکسته است و به همین دلیل از کارهای اینچنینی استقبال می شود.»

به گفته کارشناسان سازمان ملل رییس جمهوری فیلیپین به پلیس اختیار کامل داده تا به سمت مظنونان به فروش و قاچاق مواد مخدر به صورت مستقیم تیراندازی کند و این افراد بدون محاکمه به ضرب گلوله پلیس از پا در می آیند.

UN experts urge #Philippines to stop unlawful killings of people suspected of drug-related offences https://t.co/BmlorFImnNAgnesCallamard</a></p>&mdash; UN Human Rights (UNHumanRights) 18 août 2016

#Philippines: Allegations of drug-trafficking offences should be judged in a court of law, not by gunmen on streets https://t.co/ClU3o47xlU

— UN Human Rights (@UNHumanRights) 18 août 2016

UN experts urge Filipino President Duterte to end extra-judicial killings immediately. The campaign targeting drug dealers & users has left +850 people dead since May 11. See our FB to learn more: www.facebook.com/unitednationshumanrights

Une photo publiée par United Nations Human Rights (@unitednationshumanrights) le 18 Août 2016 à 4h32 PDT

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش‌ها به حکم اعدام توماج صالحی؛ اسماعیلیون: به خیابان‌ها برمی‌گردیم

دادگاه انقلاب اصفهان توماج صالحی را به اعدام محکوم کرد

گزارش حقوق بشری وزارت خارجه آمریکا: نقض حقوق بشر در ایران و چند کشور جهان رو به افزایش است