بانکی در آلمان برای حساب های جاری از مشتریان خود مالیات می گیرد

بانکی در آلمان برای حساب های جاری از مشتریان خود مالیات می گیرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بانک «ریفیسن» در ایالت باواریا در آلمان تصمیم گرفته است حساب های جاری مشتریان خود با بیش از ۱۰۰ هزار یورو را شامل مالیات کند.

بانک «ریفیسن» در ایالت باواریا در آلمان تصمیم گرفته است حساب های جاری مشتریان خود با بیش از ۱۰۰ هزار یورو را شامل مالیات کند. این بانک برای این منظور میزان ۰.۴ صدم درصد را بعنوان مالیات تعیین کرده است.

آگهی

تصمیم این بانک با سیاست بهرۀ منفی اعلام شدۀ از سوی بانک مرکزی اروپا برای سپرده گذاری های صورت گرفته توسط بانک های اروپایی در نزد این نهاد مالی مغایرت دارد.

نرخ بهرۀ بانکی برای پولهایی که از سوی بانک های اروپایی به بانک مرکزی اروپا سپرده می شود از میزان ۰.۱ صدم درصد در ژوئن ۲۰۰۴ به منفی ۰.۴ صدم درصد در مارس ۲۰۱۶ رسیده است.

جوزف پل، یکی از مدیران این بانک در توضیح این امر می گوید: «این مبالغ هر روز باید در این حساب ها در دسترس باشند اما ما نمی توانیم با آنها کار کنیم. اگر این پولها را در نزد بانک مرکزی اروپا بگذاریم باید چهار صدم درصد سود بدهیم و ما هم در عوض از مشتریان این بهره رامی خواهیم چرا که انها مسئول این پولها هستند. این تصمیم شامل حساب های سپرده گذاری یا دیگر حساب های سرمایه گذاری نمی شوند و فقط شامل حساب های جاری خواهند شد.»

این بانک امیدوار است به این ترتیب مشتریان خود را به سرمایه گذاری پول های خود تشویق کند تا اینکه این سپرده ها در حساب های پس انداز بدون استفاده باقی بمانند.

از میان ۱۴۰ دارندۀ حساب های جاری مهم که جمعا ۴۰ میلیون سپرده در نزد این بانک دارند، تعدادی ترجیح داده اند سپرده های خود را به دیگر بانک ها بسپارند در حالیکه به گفتۀ مقامات این بانک، تعدادی نیز سرمایه گذاری را انتخاب کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولتی‌سازی در آلمان؛ غول گازی «یونیپر» ملی شد

نرخ تورم پس از ۲۱ ماه در تمامی کشورهای عضو منطقه یورو تک‌رقمی شد

نرخ تورم در منطقه یورو به پایین‌ترین حد در ۱۴ ماه گذشته رسید