بازگشایی تدریجی مرزهای مشترک کلمبیا و ونزوئلا

بازگشایی تدریجی مرزهای مشترک کلمبیا و ونزوئلا
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کلمبیا و ونزوئلا به تدریج مرزهای مشترک خود را پس از یک سال بازگشایی می کنند.

آگهی

کلمبیا و ونزوئلا به تدریج مرزهای مشترک خود را پس از یک سال بازگشایی می کنند. نیکلاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا با همتای خود خوان مانوئل سانتوس در شرق ونزوئلا ملاقات کرده و در این زمینه بحث و تبادل نظر صورت گرفته است.

این دو کشور یک سال پیش بدلایل امنیتی و برای مبارزه موثرتر علیه قاچاق، مرزهای مشترک خود را بسته بودند. نیروهای شبه نظامی کلمبیایی در ماه اوت سال گذشته به گشتی های مرزی ارتش ونزوئلا حمله کرده بودند.

عده ای از مردم ونزوئلا برای تامین مایحتاج اولیه خود و تهیه مواد غذایی قصد عبور از مرز را دارند. یک شهروند ونزوئلایی در این رابطه می گوید: «در سن کریستوبل یعنی جایی که زندگی می کنم برنج دیگر پیدا نمی شود. روزهای زیادی باید برای خرید برنج در صف منتظر بمانیم. در ونزوئلا دیگر برنج وجود ندارد. شکر، دستمال و حتی پودر لباس شویی وجود ندارد.»

شهروند دیگری از ونزوئلا می گوید: «همسر من به قرصهای ضد لخته شدن خون در مغر نیاز دارد. این قرصها را نمی توانیم تهیه کنیم. برای داروهای دیگر هم وضع به همین منوال است. هیچ دارویی و محصولات مربوط به داروخانه یافت نمی شود.»

پس از سقوط شدید قیمت نفت وضعیت اقتصادی ونزوئلا که وابستگی شدیدی به فروش و صادرات طلای سیاه دارد بشدت افت پیدا کرد. نرخ تورم در این کشور به رقم باورنکردنی ۱۸۰ درصد رسیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یورش ۱۱هزار نفری نیروهای امنیتی به «هتل» جنایتکاران؛ زندان مملو از سلاح، مواد مخدر و موتورسیکلت بود

آزادسازی زندان؛ رهبر مافیا از یورش ۱۱هزار نیروی امنیتی به «هتل» جنایتکاران جان سالم به در برد

مادورو: با هدف «ساختن نظم نوین جهانی» به چین آمده‌ام