Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اعتراض به زمان بندی شورای انتخابات ونزوئلا برای برگزاری همه پرسی

اعتراض به زمان بندی شورای انتخابات ونزوئلا برای برگزاری همه پرسی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شورای انتخابات ونزوئلا روز سه شنبه یک جدول زمانی معرفی کرد که بر اساس آن برگزاری همه پرسی برکناری نیکلاس مادورو رئیس جمهوری این کشور از قدرت، در سال ۲۰۱۶ میلادی غیرممکن می…

آگهی

شورای انتخابات ونزوئلا روز سه شنبه یک جدول زمانی معرفی کرد که بر اساس آن برگزاری همه پرسی برکناری نیکلاس مادورو رئیس جمهوری این کشور از قدرت، در سال ۲۰۱۶ میلادی غیرممکن می شود.

بر اساس این جدول زمانی، مهلت جمع آوری امضای بیست درصد از رای دهندگان که حدود ۴ میلیون امضا می شود، پایان ماه اکتبر تعیین شد. پس از آن مسئولین شورا طی ۲۹ روز این امضاها را بررسی و تایید خواهند کرد و در صورت تایید نیز ۹۰ روز زمان برای برگزاری همه پرسی لازم است. به این ترتیب احتمالا این همه پرسی تا پایان ماه فوریه برگزار نخواهد شد.

مخالفان، این اقدام شورای انتخابات را تلاشی از سوی دولت حاکم برای حفظ نیکلاس مادورو در قدرت می دانند.

خزوس توریالبا، دبیر ائتلاف مخالفان آقای مادورو روز سه شنبه گفت: «فراخوان برای برگزاری همه پرسی و برگزاری همه پرسی، هر دو در سال ۲۰۱۶ انجام خواهد شد. زیرا از لحاظ تکنیکی این کار ممکن است؛ هم به لحاظ سیاسی و هم به دلیل ضرورتهای اجتماعی.»

این جدول زمانی بحث برانگیز است زیرا در صورت برگزاری همه پرسی در سال ۲۰۱۶ میلادی و رای مردم در همه پرسی به برکناری آقای مادورو، انتخابات زودهنگام در این کشور برگزار می شود. اما برگزاری همه پرسی پس از ۱۰ ژانویه سال ۲۰۱۷ باعث می شود که معاون آقای مادورو جانشین او شود و تا سال ۲۰۱۹ در قدرت بماند.

رهبران مخالفان، برای برگزاری یک راهپیمایی ملی در سراسر کشور در اولین روز ماه سپتامبر فراخوان داده اند تا به این ترتیب شورا را مجبور به تغییر این جدول زمان بندی کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ونزوئلا و ترکیه بر سر استخراج و بهره برداری از معادن طلا توافقنامه امضا کردند

آمریکا در حمایت از اپوزیسیون دولت مادورو تحریم‌های نفتی ونزوئلا را تمدید می‌کند

مادورو در واکنش به انتقال هواپیمای ونزوئلا به آمریکا: راهزن دیوانه هواپیمای ما را دزدید