Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

برغم شکاف در میان جمهوریخواهان ترامپ ادعا می کند حزبش متحدتر از هر زمانی است

برغم شکاف در میان جمهوریخواهان ترامپ ادعا می کند حزبش متحدتر از هر زمانی است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هرچه به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در هشتم نوامبر سال جاری نزدیکتر می شویم، انتقادها از دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه هم بیشتر می شود.

آگهی

هرچه به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در هشتم نوامبر سال جاری نزدیکتر می شویم، انتقادها از دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه هم بیشتر می شود. در پی یک رشته اظهارات جنجال برانگیز او که آخرینش سخنانی توهین آمیز بود درباره والدین سرباز مسلمانی که در جنگ عراق کشته شد، موج تازه انتقادها از دونالد ترامپ به راه افتاد و دامنه آن به حزب جمهوریخواه هم رسید. چهره هایی از این حزب از جمله سناتور جان مک کین، پل رایان، رئيس مجلس نمایندگان کنگره و میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا رفتار دونالد ترامپ را محکوم کردند.

با وجود شکاف در درون حزب جمهوریخواه، دونالد ترامپ که حاضر به عذرخواهی نشده اوضاع را جور دیگری ارزیابی و توجیه می کند. او در ادامه مبارزات انتخاباتی اش روز چهارشنبه در ایالت فلوریدا خطاب به هوادارانش گفت: «من فقط می خواهم به شما بگویم که مبارزات انتخاباتی به خوبی در جریان است و تا این حد یکپارچه و متحد نبوده است. ما در ۱۶ ژوئن شروع کردیم و امروز از نظر متحد بودن در بهترین وضعیت آن از ابتدای کارزار هستیم. ما کارمان را خوب انجام می دهیم. نظرسنجی ها را در دیده اید.»

در حالی که برخی چهره های جمهوریخواه گفته اند به هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات رای خواهند داد، ترامپ روز چهارشنبه بار دیگر به رقیبش تاخت و گفت: «نگاه کنید اوضاع را. ما شدیم کشوری جهان سومی و جرم و جنایت باز می گردد. آنچه در ارتباط با پلیس رخ می دهد را ببینید. به اورلاندو، سن برناردینو و مرکز تجارت جهانی نگاهی بیاندازید. به آنچه در سراسر جهان روی می دهد نگاه کنید. ما گذاشتیم داعش قدرت بگیرد. هیلاری کلینتون این کار را کرد. او بعنوان پایه گذار داعش باید از آنها جایزه بگیرد.»

بر اساس نظرسنجی ها هیلاری کلینتون ۴۶.۵ درصد آراء و دونالد ترامپ ۴۲ درصد آراء را از آن خود خواهند کرد. با ادامه رویه کنونی به نظر می رسد دونالد ترامپ راه دشواری را برای رقابتها و راهیابی به کاخ سفید در پیش دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دو برادر آمریکایی در ۱۲ ثانیه ۲۵ میلیون دلار رمزارز را سرقت کردند

دیوید کاپرفیلد شعبده‌باز مشهور آمریکایی به سوءرفتار و آزار جنسی ۱۶ زن متهم شد

دولت بایدن به رغم تعلیق ارسال بمب، یک میلیارد دلار سلاح و مهمات به اسرائیل می‌فرستد