گروگانگیرهای ایروان خود را تسلیم کردند

گروگانگیرهای ایروان خود را تسلیم کردند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اعضای گروه مسلحی که دو هفته پیش با گروگانگیری چند پلیس در ایروان، پایتخت ارمنستان خواستار آزادی ژیراییر سفیلیان، رهبر گروه موسوم به «مردان شجاع ساسون» شده بودند، روز یکشنبه خود را به پلیس تسلیم…

آگهی

اعضای گروه مسلحی که دو هفته پیش با گروگانگیری چند پلیس در ایروان، پایتخت ارمنستان خواستار آزادی ژیراییر سفیلیان، رهبر گروه موسوم به «مردان شجاع ساسون» شده بودند، روز یکشنبه خود را به پلیس تسلیم کردند.

به این ترتیب این تنش که از روز هفدهم ژوییه (۲۷ تیرماه) آغاز شده و به مرگ دو نفر از نیروهای پلیس منجر شده بود، با دستگیری اعضای مسلح این گروه خاتمه یافت.

یکی از پلیس ها در روز ورود اعضای این گروه به کلانتری پلیس کشته شده بود اما گروگانگیرها مرگ پلیس دوم را که روز شنبه رخ داده است، رد می کنند. این افراد پس از ورود به کمیساریای پلیس در شهر ایروان چهار پلیس را نیز به گروگان گرفته بودند اما پس از چند روز این گروگانها را آزاد کردند. این گروه مسلح چند کادر پزشکی را نیز که برای مداوای مجروحان به این کلانتری فرستاده شده بودند به گروگان گرفتند اما بعد از ساعاتی آنها را نیز آزاد کردند.

تعدادی از گروگانگیرها از جمله پاولیک مانوکیان، رهبر این گروگانگیرها و پسر وی پس از مجروح شدن توسط تک تیراندازهای پلیس خود را تسلیم کرده بودند.

این گروگانگیری منجر به یک تنش سیاسی در کشور از دو هفتۀ پیش به اینسو شده است. در جریان تجمعات حامیان این گروه مخالف دولت، درگیریهایی میان نیروهای نظامی و تظاهرات کنندگان رخ داد که ۷۳ مجروح برجای گذاشته است و بیش از ۱۶۵ نفر نیز بازداشت شدند.

همزمان با خاتمۀ این گروگانگیری و تسلیم شدن گروگانگیرها، تعدادی از مخالفان دولت در شهر ایروان تظاهرات کردند و خواستار استعفای سرژ سارکیسیان، رئیس جمهوری ارمنستان شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارامنه: مصیبت‌هایی که بر ما در قره‌باغ رفت و می‌رود «نسل‌کشی جدیدی» است که جهان تنها نظاره‌گر آن است

حمله با چاقو به کودکان در دوبلین ایرلند ۵ زخمی برجای گذاشت

فرانسه در واکنش به اظهارات الهام علی‌اف: پاریس به تمامیت ارضی ارمنستان متعهد است