Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آیا زنان می توانند با رای خود هیلاری کلینتون را رئیس جمهور کنند؟

آیا زنان می توانند با رای خود هیلاری کلینتون را رئیس جمهور کنند؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انتخاب هیلاری کلینتون بعنوان نامزد حزب دموکرات هواداران وی را به وجد آورده است.

آگهی

انتخاب هیلاری کلینتون بعنوان نامزد حزب دموکرات هواداران وی را به وجد آورده است. این نخسین باریست که یک زن نامزد یکی از دو حزب اصلی آمریکا در این کشور می شود و تحلیلگران می گویند وی خواهد توانست آرای زنان را از آن خود کند.

یکی از نمایندگان حاضر در این گردهمایی می گوید: «من جز نمایندگان حامی برنی و بخشی از جبهۀ پیشروی حزب دموکرات هستم اما در نهایت همه اینها چه معنا دارد؟ ما باید از نامزد منتخب حمایت کنیم. گام بعدی این پیشروی انتخاب یک زن بعنوان نامزد است و او رئیس جمهور می شود.»

وزیر خارجۀ سابق آمریکا در جریان انتخابات مقدماتی حمایت ۲۳۸۲ نمایندۀ دموکرات را با خود همراه کرده بود. در زمان رقابت های مقدماتی، دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان که اظهارنظرهای وی نسبت به زنان خشم بسیاری را برانگیخته است، هیلاری کلینتون را به «سوء استفاده از کارت زنانه و فمینیسم» متهم کرده بود.

اد راندل، فرماندار سابق پنسیلوانیا با ابراز خوشحالی از این انتخاب می گوید: «افراد زیادی از جمله خود هیجان زده هستند. من زن نیستم و حتی دختر هم ندارم اما با اینحال حسابی [ از این انتخاب] هیجان زده ام.»

کورتنی لابو، نویسنده و فعال حقوق زنان معتقد است که هیلاری کلینتون بسیار تواناست. او می گوید: «او بیش از هر کس دیگری برای این سمت شایستگی دارد. در سراسر دنیا زنان رئیس جمهور ریاست کشورها را به عهده دارند و من اصلا نمی فهمم ما چرا در این زمینه اینهمه عقب هستیم.»

رهبران این حزب امیدوارند که انتخاب وی بعنوان نامزد دموکرات شور و شوق را با کارزار انتخاباتی همراه کند.

خبرنگار یورونیوز از محل این گردهمایی می گوید: «اگر هیلاری کلینتون بتواند آرای زنان را به خود اختصاص بدهد پیروزی اش تضمین شده است. برای رسیدن به این مقصود او باید بر چهرۀ بسیار منفی اش در جامعه چیره شود. آنچه که می تواند به او در این میان کمک کند وجود مردی مانند ترامپ است که بسیار بیشتر از هیلاری کلینتون غیرمحبوب است.»

بر اساس نظرسنجی ها، اگر زنان به هیلاری کلینتون رای بدهند وی در ماه نوامبر با ۶۰ درصد آرا پیروز انتخابات ریاست جمهوری خواهد شد. در مقابل، نظرسنجی هایی که توسط «اطلس فروم» صورت گرفته نشان می دهد که هیلاری کلینتون در حال حاضر از کمترین میزان محبوبیت طی بیست سال حضور در صحنۀ سیاسی آمریکا برخوردار است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دموکراتها هیلاری کلینتون را بعنوان نامزد رسمی خود برگزیدند

فضای سیاسی دو قطبی در آمریکا؛ افسر مدافع کنگره و مهاجم به آن هر دو نامزد انتخابات شدند

محاکمه ترامپ بخاطر پرداخت حق‌السکوت به یک پورن‌استار وارد چهارمین روز شد