ورایزن هسته اصلی تجارت یاهو را خرید

ورایزن هسته اصلی تجارت یاهو را خرید
نگارش از Euronews

شرکت مخابراتی «Verizon Communications» آمریکا اعلام کرد برای خرید بخش کسب و کار اینترنتی یا هسته اصلی تجارت یاهو، در قبال مبلغ ۴.

شرکت مخابراتی «Verizon Communications» آمریکا اعلام کرد برای خرید بخش کسب و کار اینترنتی یا هسته اصلی تجارت یاهو، در قبال مبلغ ۴.۴ میلیارد یورو به توافق رسیده اند.

این خرید، تبلیغات دیجیتالی ورایزن و کسب و کار اینترنتی آن را تقویت می کند، زیرا امکان دسترسی به فناوریهای تبلیغاتی یاهو و استفاده از امکانات دیگر این موتور جستجو همچون ایمیل، اپلیکیشن ها، جستجو و یاهو مسنجر را فراهم خواهد کرد.

جیمز رادکلیف از گروه پژوهشی باکینگهام می گوید: «ورایزن ۱۴۰ میلیون مشتری در ایالات متحده آمریکا دارد. هنگامیکه این جمعیت از دستگاههای ورایزن در خانه هایشان استفاده کنند، بیش از همیشه هدف تبلیغات قرار خواهند گرفت و اکنون ورایزن این توانایی را خواهد داشت تا هرچه را درباره این مشتریان می داند به کار گیرد.»

این معامله شامل دیگر دارایی های یاهو از جمله ۱۵ درصد سهام «علی بابا» و سهام «یاهو! ژاپن» که ارزشی حدود ۴۰ میلیارد دلار دارند، نمی شود.

اگرچه در سالهای اخیر از گستره تاثیر گذاری یاهو که زمانی در عرصه اینترنت، پیشگام بود کاسته شده است، اما این موتور جستجو همچنان ماهانه یک میلیارد کاربر برای سرویس هایی همچون پست الکترونیکی و اخبار و مطالب ورزشی دارد.

مطالب مرتبط