معاون احتمالی ترامپ در صورت ریاست جمهوری؛ پنس، گینگریچ یا؟

معاون احتمالی ترامپ در صورت ریاست جمهوری؛ پنس، گینگریچ یا؟
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون به احتمال قریب به یقین با برتری بر رقیبان هم حزبی خود در انتخابات مقدماتی، نامزدهای نهایی دو حزب دموکرات و جمهوریخواه آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر خواهند…

آگهی

دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون به احتمال قریب به یقین با برتری بر رقیبان هم حزبی خود در انتخابات مقدماتی، نامزدهای نهایی دو حزب دموکرات و جمهوریخواه آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر خواهند بود.

همزمان، کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ اعلام کرد نام معاون وی بزودی مشخص می شود.

رسانه های آمریکایی از «مایک پنس» فرماندار ایندیانا بعنوان اولین گزینۀ دونالد ترامپ برای پست معاونت وی نام می برند، هر چند خود آقای پنس می گوید که «هنوز به من نه پیشنهادی شده و نه من پیشنهادی را پذیرفته ام.»

از «نیوت گینگریچ» رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا بعنوان نامزد دیگر بالقوه برای معاونت دونالد ترامپ نام برده می شود. ظاهراَ ترامپ با وجود خودبینی گینگریچِ ۷۲ ساله نیم نظری نیز به او دارد تا با وی آرای ایالت های جنوبی را برباید.

پیش تر، از «کریس کریستی» فرماندار نیوجرسی، «جف سشنز» سناتور ایالت آلاباما، «باب کورکر» سناتور تنسی و «جانی ارنست» سناتور آیووا بعنوان گزینه های دیگر ترامپ برای تصدی پست معاونت نام برده شده بود.

آقای ترامپ اعلام کرده که در گردهمایی ملی جمهوریخواهان در ۱۸ تا ۲۱ جاری میلادی، ژوئیه، که در کلیولند برگزار می شود معاون خود را برمی گزیند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش‌های بین‌المللی به درگذشت هنری کیسینجر، سیاستمدار برجسته و کهنه‌کار آمریکایی

هنری کیسینجر؛ مبتکر «دیپلماسی پینگ‌پنگ» و متعهد به «سیاست واقع گرایانه»

هنری کیسینجر، یکی از تاثیرگذارترین چهره‌‌های دیپلماسی آمریکا و متحد نزدیک شاه ایران درگذشت