سفر کوتاه شده باراک اوباما به اسپانیا

سفر کوتاه شده باراک اوباما به اسپانیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه در کاخ سلطنتی اسپانیا با فیلیپ ششم پادشاه این کشور دیدار و گفتگو کرد.

آگهی

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه در کاخ سلطنتی اسپانیا با فیلیپ ششم پادشاه این کشور دیدار و گفتگو کرد. آقای اوباما در این سفر همچنین با ماریانو راخوی نخست وزیر و تنی چند از رهبران احزاب مخالف دولت ملاقات خواهد کرد.

این نخستین سفر یک رئیس جمهوری آمریکا به اسپانیا پس از پانزده سال است که به دلیل حادثه تیراندازی در شهر دالاس مدت آن کوتاه شده و ظرف بیست و چهار ساعت صورت می گیرد.

باراک اوباما پس از ملاقات با پادشاه اسپانیا در سخنانی گفت: «ما در آمریکا هفته سختی را سپری کردیم و به همین دلیل مجبور به کوتاه کردن این سفر شدم. اما به هرحال با توجه به رابطه دوستی و اتحادی که میان دو کشور برقرار است، آمدن به اینجا برایم بسیار مهم بود.»

سفر باراک اوباما به اسپانیا در حالی صورت می گیرد که این کشور همچنان غرق در مشکلات عدیده سیاسی و اقتصادی است. حزب مردم با وجود پیروزی در انتخابات قانونگذاری اخیر نتوانست اکثریت مطلق پارلمانی را بدست آورد. از سوی دیگر پس از سالها در پیش گرفتن سیاست های سخت اقتصادی در این کشور، نرخ بیکاری در میان افراد فعال، ۲۱ درصد و کسری بودجه ۵.۱ درصد تولید ناخالص داخلی عنوان شده است.

رئیس جمهوری آمریکا یک روز پیش از سفر به اسپانیا در گفتگو با نشریه ال پائیس سیاست های ریاضت اقتصادی را یکی از مهمترین دلایل بروز سرخوردگی و افزایش نگرانی در میان کشورهای اروپایی قلمداد کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هوش مصنوعی با شعار «لختش کنید»؛ دختران نوجوان اسپانیایی قربانی پخش تصاویر برهنه جعلی شدند

دادگاه بوسه زورکی؛ روبیالس حتی حق ندارد از ۲۰۰ متری هرموسو هم بگذرد

جذب نیرو برای اوکراین توسط شرکت «جی‌.او‌.ای تاکتیکال» چه تفاوتی با فعالیت واگنر برای روسیه دارد؟