تحلیل بازی فینال در گفتگو با دو خبرنگار فرانسوی و پرتغالی یورونیوز

تحلیل بازی فینال در گفتگو با دو خبرنگار فرانسوی و پرتغالی یورونیوز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چه کسی بهتر از دو خبرنگار فرانسوی و پرتغالی یورونیوز برای بررسی دیدار فینال.

آگهی

چه کسی بهتر از دو خبرنگار فرانسوی و پرتغالی یورونیوز برای بررسی دیدار فینال. با برونو سوسا و ونسان منار گفتگو کردیم.

یورونیوز: پیروز فینال کدام تیم خواهد بود؟

برونو سوسا: مطمینا پرتغال. تیمی داریم که برای برد آمده است. ماهیت این تیم برد است و با محدودیتهایش کاملا آشناست. درست که به زیبایی قبل بازی نمی کنیم اما یادمان نرود با بازی زیبا هیچ گاه جامی بدست نیاورده ایم و در هر حال مانند گذشته تیم پرستاره نداریم. در واقع بازیکنان امروز پرتغال مانند کارگرانی زحمت کش کاملا در خدمت تیمشان هستند. تاریخ جالبی داریم ما از سال ۱۹۷۵ تا امروز فرانسویها را نبرده ایم اما دو پیروزی آخر ما در مقابل آبیها در پاریس بوده است. ما آگاهیم که حضور در فینال به مثابه یک قهرمانی نیست. ما هم پیش از فینال ۲۰۰۴ تیممان را تشویق کردیم اما…

ونسان منارد: نتیجه این که یونان شما را در لیسبون شکست داد و داغ قهرمانی به دلتان ماند. به همین دلیل ما در فرانسه نمی خواهیم این سناریو تکرار شود. چرا که واقعا پیروزی ما در نیمه نهایی در مقابل آلمان را خنثی خواهد کرد. مایه اصلی امیدواری و اعتماد فرانسویها دو چیز است این که ما همواره در خانه مانند ۱۹۸۴ و جام جهانی ۹۸ قهرمان شده ایم و فکر می کنم که همه چیز برای قهرمانی فرانسه آماده است. نتیجه دیدار ۲ بر یک به سود فرانسه خواهد بود.

یورونیوز: نقاط ضعف و قوت پرتغال کدامند؟

برونو سوسا: نقطه قوت پرتغال کار تیمی و گروهی است و واقعیتی که با حضور کریستیانو رونالدو کمی عجیب به نظر می رسد. تاکتیک پذیری تیم ما خیلی بالاست و اتحاد و همبستگی زیادی میان بازیکنان وجود دارد. اتحادی که برای پرتغالیها نادر است. در حمله مشکلات زیادی داریم چرا که ریسک پذیری تیم پایین است و حمله تعادل تیممان را به هم می ریزد. اما هر باری که در بازی عقب افتاده ایم ریسک پذیری تیم بالا رفته است تا گلها جبران شوند.

یورونیوز: و آبیها؟

ونسان منار: این درست است که پرتغالیها می توانند ما را در این بازی اذیت کنند چرا که فرانسه بهترین دفاع این مسابقات را ندارد و بالهای تیم آنچنان که باید پرقدرت نیستند اما دیدیه دشام راه قهرمانی را بلد است. ما محرومان و مصدومانی هم داریم که کار را مشکل می کند. مانند دو مسابقه آخر که سرمربی از اومتیتی در دفاع برای اولین بار استفاده کرد و او هم بی نقص بود. اما در مرکز زمین خوشبختانه بهترینهای این جام از جمله پوگبا و ماتیودی داریم و در حمله که آنتوان گریزمن ستاره تیم بوده است.

یورونیوز: اما در دوئل بین دو ستاره، گریزمن و رونالدو، دوئلی که پیشتر در فنیال لیگ قهرمانان با پیروزی رونالدو خاتمه یافت، پیروزی از آن کدامیک خواهد بود؟

برونو سوسا: شاهد تغییرات زیادی در تیم ملی پرتغال در جریان یورو بوده ایم. دو مسابقه اول همه پاسها به رونالدو ختم می شد و کارکردی نداشت. اما پس از بازی با مجارستان همه چیز عوض شد. حالا رونالدو برای تیم بازی می کند. او دفاع می کند، به هافبکها کمک می کند. زمانی که بهترین بازیکن جهان در خدمت تیمش قرار بگیرد تیم کاملا قوی خواهد بود. اطمینان دارم که رونالدو می خواهد تیم گریزمن را شکست دهد نه بصورت فردی.

ونسان منار: بدون شک رونالدو بهترین بازیکن اروپایی در ده سال اخیر بوده است، اما بهترین بازیکن این جام آنتوان گریزمن است. شما از فینال لیگ قهرمانان حرف زدید و گریزمن بازی را از دست داد و حالا می خواهد انتقام بگیرد. او در آخرین بازی در مقابل آلمان فوق العاده بود. او دو گل در مرحله یک هشتم به ثمر رساند، یک گل در یک چهارم پایانی و دو گل در نیمه نهایی. اگر به همین وضع ادامه دهد جام در فرانسه می ماند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرتغال قهرمان اروپا شد

فرانسه و پرتغال در رقابتی نفس گیر به مصاف هم می روند

پل پوگبا پس از اعلام حکم محرومیت ۴ ساله به دلیل دوپینگ: دل‌شکسته، شوکه و غمگینم