اعتراض در شهرهای مختلف آمریکا به تعصاب نژادی پلیس

اعتراض در شهرهای مختلف آمریکا به تعصاب نژادی پلیس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کشته شدن دو سیاه پوست در فاصله ای کمتر از دو روز و انتشار تصاویر فیلمبرداری شده از خشونت پلیس علیه آلتون استرلینگ، سیاه پوستی که سه شنبه گذشته کشته شد، بار دیگر اعتراضات علیه خشونت پلیس در این کشور را

کشته شدن دو سیاه پوست در فاصله ای کمتر از دو روز و انتشار تصاویر فیلمبرداری شده از خشونت پلیس علیه آلتون استرلینگ، سیاه پوستی که سه شنبه گذشته کشته شد، بار دیگر اعتراضات علیه خشونت پلیس در این کشور را افزایش داد.

آگهی

روز پنجشنبه در شهرهایی همچون واشنگتن، لس آنجلس، شیکاگو و نیویورک هزاران نفر به خیابانها آمدند تا یک بار دیگر خشم خود را نسبت به عملکرد پلیس این کشور و آنچه تعصبات نژادی می نامیدند، نشان دهند.

مارک دیتون، فرماندار مینه سوتا نیز در واکنش به حادثه کشته شدن فیلاندو کاستیل، دومین جوان سیاه پوست گفت: «این تراژدی وحشتناکی برای مردم مینه سوتا، بویژه خانواده و دوستان فیلاندو کاستیل است و من به نمایندگی از طرف تمام کسانیکه در این ایالت زندگی می کنند، تسلیت عمیق خود را بیان می کنم. این حادثه منجر به شوک و وحشت ما شد.»

چهارشنبه شب ویدئویی در فیسبوک لایو منتشر شد که در آن دوست دختر فیلاندو کاستیل، چگونگی شلیک پلیس به او را شرح می داد. به گفته این زن، پلیس آنها را به دلیل چراغ شکسته خودرویشان متوقف کرده بود و زمانی که فیلاندو کاستیل مدارک و گواهینامه اش را در می آورده، پلیس به او شلیک کرده است.

تنها در سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از هزار نفر در این کشور در اثر شلیک پلیس کشته شدند که شمار قابل توجهی از آنها سیاه پوست بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرگ جوان سیاهپوست در لوئیزیانا؛ برای ماموران پلیس قرار منع تعقیب صادر شد

شهری بدون پلیس در مینه‌سوتا؛ همه ماموران در اعتراض به دستمزد پایین استعفا دادند

افسر پلیس لاس وگاس به دلیل حمله به سه کازینو و سرقت ۱۶۵ هزار دلار گناهکار شناخته شد