زنگنه: خرابکاری علت آتش‌سوزی در ماهشهر نیست

زنگنه: خرابکاری علت آتش‌سوزی در ماهشهر نیست
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عملیات نهایی اطفای حریق مخزن 2001C مجتمع پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر شامگاه جمعه آغازشد.

آگهی

به گزارش خبرگزاری ایرنا،‌هاشم بالدی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: «تاکنون دو مرحله اطفای حریق و پاشش مواد اطفای حریق با بالگرد به صورت موفقیت آمیز انجام شده است.»
آقای بالدی ابراز امیدواری کرد که حریق در مجتمع پتروشیمی بوعلی‌سینای ماهشهر – که از دو روز پیش آغاز شده- به صورت کامل مهار شود.

دقایقی پس از انتشار این گزارش، اخبار تایید نشده‌ای درباره عدم موفقیت این عملیات منتشر شد.

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران پنجشنبه شب برای نظارت بر عملیات اطفای حریق به ماهشهر سفر کرد. آقای زنگنه گفته است که تا مهار آتش در این بندر می‌ماند.


روز جمعه، اخباری از آغاز عملیات برای کنترل حریق منتشر شد، با این حال ماموران آتش‌نشانی نتوانستند شعله‌های آتش را مهار کنند.

خرابکاری در کار نبوده است

از روز پنجشنبه و همزمان با گسترش مجدد زبانه‌های آتش در مجتمع پتروشیمی بوعلی‌سینا، برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی، به نقل از گروه‌های جدایی‌طلب در جنوب ایران، اعلام کردند که اقدام این گروه‌ها باعث آتش‌سوزی بوده است. نیروی انتظامی و وزیر نفت ایران احتمال هرگونه خرابکاری در این تاسیسات را رد کرده اند.


وزیر نفت ایران همچنین از خوشحالی «برخی از کشورهای همسایه از رخ ‌دادن این حادثه» ابراز تاسف کرد و گفت: «جای تأسف دارد که کشوری مسلمان برای حادثه دیدن برادر مسلمان خود خشنود باشد.»

آقای زنگنه روشن نکرده است که کدام‌یک از «کشورهای مسلمان منطقه» از این حادثه خشنود شده اند. با این حال گروهی از کاربران عمدتا عرب‌زبان شبکه‌های اجتماعی با ایجاد هشتگ‌هایی نظیر ايران_تحترق (ایران می‌سوزد) از وقوع حریق در ماهشهر ابراز شادمانی می‌کنند.

گرمای شدید هوا، دشواری کار آتش‌نشانان را در حالی که لباس‌های ضدحریق بر تن دارند، دوچندان کرده است.

آگهی

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از محتوا و جزئیات مصوبه مجلس ایران در مورد عفاف و حجاب چه می‌دانیم؟

سرگئی شویگو در تهران؛ وزارت دفاع روسیه: این سفر مرحله مهمی در توسعه همکاری‌های نظامی دو کشور است

۵۰۰ روز بازداشت در ایران؛ خانواده زندانی فرانسوی: هیچ اطلاعی از روند رسیدگی به پرونده نداریم