یهود ستیزی عامل شکاف در حزب راستگرای آلمان

یهود ستیزی عامل شکاف در حزب راستگرای آلمان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در سه سال گذشته، حزب راست آلترناتیو برای آلمان (AFD)، در میدان سیاسی این کشور موفقیت های بسیاری کسب کرده و در نیمی از ایالتها نماینده پارلمانی دارد.

آگهی

در سه سال گذشته، حزب راست آلترناتیو برای آلمان (AFD)، در میدان سیاسی این کشور موفقیت های بسیاری کسب کرده و در نیمی از ایالتها نماینده پارلمانی دارد. اما اکنون ممکن است در سراشیبی فروپاشی افتاده باشد. خطر یهودستیزی خسارات جدی به حزب وارد کرده است.

اظهارات یهود ستیزانه یک نماینده ایالتی این حزب در پارلمان، شکافهایی در رهبری آن پدید آورد و در نهایت این نماینده بر اثر فشارها مجبور به کناره گیری از حزب شد.

ولفگانگ گیدئون، نماینده حزب «آ اف د» ادعا کرده است که انکار هولوکاست بیان عقیده و قانونی است. این در حالی است که انکار هولوکاست در آلمان جرم محسوب می شود.

این صحبت ها، فراوکه پیتری، یکی از رهبران و چهره محبوب حزب را در مقابل رقیب او، یورک مویتن از ایالت بادن وورتمبرگ قرار داد. اقای پیتری با وجود راضی کردن آقای گیدئون به کناره گیری اظهارات او را محکوم نکرد.

یورک مویتن، رهبر پیشین حزب گفت: «نکته اصلی برای من محتوا است. مهم این است که جایی برای افراطی گری، نژاد پرستی و یهودستیزی در حزب نیست. چهارشنبه شب، سیزده نفر (به خاطر این اظهارات) اخطار دادند بنابراین می بایست در دستو کار قرار گیرد. اگر تعداد بیشتری هم از این اخطار حمایت کنند ما از آنها استقبال می کنیم.»

پس از کناره گیری آقای گیدئون، عده ای در حمایت از او خواهان ترک حزب شدند و عده ای دیگر بخاطر اظهارات او حاضر به ماندن در حزب نیستند.

در حالی که رهبران ملی حزب به سختی در تلاشند تا یگانگی را در حزب برقرار کنند، یورک مویتن، رییس حزب آلترناتیو برای آلمان «آ اف د»، در ایالت بادن وورتمبرگ، گروه پارلمانی این حزب را همراه با بیش از نیمی از نمایندگان ترک و بلافاصله گروه دیگری با نام «آلنترناتیو برای بادن وورتمبرگ» تشکیل داد. فراوکه پتری، رهبر ملی حزب «آ اف د»، که تلاش می کند وحدت را حزب حفظ کند در جمع خبرنگاران گفت: «ما در حال گفتگو با تمام نمایندگان در ساختمان پارلمان هستیم. این گروه پارلمانی حزب «آ اف د» در بادن وورتمبرگ است.»

حزب راست آلترناتیو برای آلمان «آ اف د»، در سال ۲۰۱۳ تاسیس شد. این حزب انتقادات اصلی خود را متوجه بحران پناهجویان و اسلام کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد

شیرین‌کاری مستخدم موزه چگونه سر از گالری آلمان در آورد؟

در آلمان تغییر هویت و تغییر جنسیت آسان شد؛ نگرانی محافظه‌کاران از عواقب تصویب قانون جدید