پروژه ادغام بین اپراتورهای بورس لندن و فرانکفورت در راه نهایی شدن

پروژه ادغام بین اپراتورهای بورس لندن و فرانکفورت در راه نهایی شدن
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علیرغم تردیدهای موجود نسبت به تبعات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، پروژه ادغام بین اپراتورهای بازار بورس لندن و فرانکفورت بنام «دویچه بورزه» به تایید سهامداران اپراتور بورس لندن رسیده…

علیرغم تردیدهای موجود نسبت به تبعات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، پروژه ادغام بین اپراتورهای بازار بورس لندن و فرانکفورت بنام «دویچه بورزه» به تایید سهامداران اپراتور بورس لندن رسیده است.

آگهی

ارزش این عملیات ادغام که می تواند بزرگترین اپراتور بورسی جهان را متولد کند ۲۷ میلیارد یورو گزارش شده است.

دونالد برایدن، رییس اپراتور بازار بورس لندن هم نسبت به کسب مجوز از مقامات اتحادیه اروپا برای نهایی شدن این عملیات ابراز خوشبینی کرده است.

رابرت هالور، کارشناس بازار بورس از بادربانک آلمان گفت: «این یک رابطه عاشقانه بین بازارهای بورس لندن و فرانکفورت است. این دو بازار خواهان ادغام با یکدیگر هستند اما تردیدهایی از نقطه نظر حقوقی وجود دارد. در حال حاضر درنظر گرفتن دفتر مرکزی در لندن دیگر معنایی ندارد. ادغام انجام خواهد شد اما مقر اصلی اپراتور جدید متولد شده در فرانکفورت خواهد بود و در هر صورت این شهر اولویت خواهد داشت.»

پیش از این نهاد کنترل کننده فعالیتهای بازارهای مالی در آلمان اعلام کرده بود در صورت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مقر اصلی اپراتور جدید نمی تواند شهر لندن باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلاش برای گذر از بحران مالی؛ «کردیت سوئیس» تا سقف ۵۴ میلیارد دلار از بانک مرکزی سوئیس وام می‌گیرد

آغاز محاکمه نوه بنیانگذار سامسونگ به اتهام دستکاری قیمت سهام

سایۀ کرونا بر جنگ تجاری؛ پکن آمریکا را به هراس افکنی در بازارهای مالی متهم کرد