۳۸ نفر در ایتالیا در ارتباط با قاچاق مهاجران بازداشت شدند

۳۸ نفر در ایتالیا در ارتباط با قاچاق مهاجران بازداشت شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس ایتالیا روز دوشنبه ۲۵ تبعه اریتره، ۱۲ تبعه اتیوپی و یک ایتالیایی را به اتهام دست داشتن در قاچاق مهاجران آفریقایی دستگیر کرد.

آگهی

پلیس ایتالیا روز دوشنبه ۲۵ تبعه اریتره، ۱۲ تبعه اتیوپی و یک ایتالیایی را به اتهام دست داشتن در قاچاق مهاجران آفریقایی دستگیر کرد. عملیات شناسایی و بازداشت این ۳۸ نفر بر مبنای اعترافات یک تبعه اریتره که در سال ۲۰۱۴ دستگیر شده بود، صورت گرفته است.

پیش تر هم با توجه به اعترافات این فرد، پلیس در ماه ژوئن با یورش به یک مرکز خرید در رُم، ضمن ضبط بیش از ۵۰۰ هزار یورو، موفق شده بود به اطلاعات و آدرس افراد مظنون دست پیدا کند.

مهاجران آفریقایی اغلب با پرداخت مبالغ هنگفت که بعضا کل دارایی و پس اندازشان را تشکیل می دهد، عمدتا از راه دریای مدیترانه راه اروپا در پیش می گیرند. اما باندهای خلافکار برای قاچاق آفریقایی های متمول تر راههای دیگری را هم ابداع کرده اند، نظیر تشکیل و ثبت «خانواده های صوری».

فرانکو لو وی، دادستان پالرمو در مورد شیوه جدید قاچاقچیان برای آوردن مهاجران به اروپا با ثبت خانواده های صوری در استانداری های ایتالیا، گفت: «این شیوه نسبت به شیوه های مرسوم قاچاق خیلی امن تر و مطمئن تر است و صد البته گران تر. هزینه هر پرونده اینچنینی بین ۱۰ تا ۱۵ هزار یورو برآورد می شود که خیلی با برنامه ریزی و در شهرهای مختلف ایتالیا انجام می شده است.»

عملیات دستگیری این افراد در ۱۰ شهر مختلف ایتالیا صورت گرفته و پلیس علاوه بر اتهام همکاری با یک تشکیلات فعال در قاچاق پناهجویان آفریقایی، اتهامات دیگری از قبیل قاچاق مواد مخدر و پولشویی از طریق ارسال پول از طریق حواله را متوجه این افراد دانسته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد

فرانسه هواپیمای حامل ۳۰۳ تبعه هند به مقصد نیکاراگوئه را زمین‌گیر کرد

آغاز محاکمه دیپلمات اتحادیه اروپا؛ سوئد: هیچ مبنایی ندارد؛ ایران: به اسرائیل اطلاعات می‌داد