خانواده جو کاکس از اظهار همدردی مردم تشکر کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
خانواده جو کاکس از اظهار همدردی مردم تشکر کردند

بریتانیایی ها همچنان از حادثه کشته شدن نماینده مجلس خود، بهت زده و متأثر هستند. گروهی از مردم محلی و خانواده جو کاکس، روز شنبه برای ادای احترام به وی در مرکز شهر بریستال واقع در غرب یورکشایر نزدیک به محل قتل این نماینده جمع شدند و از ابراز احساسات مردم نسبت به وی تشکر کردند.

کیم لدبتر، خواهر جو کاکس در این مراسم گفت: «می دانیم که تعدادی آدمهای اهریمنی در این دنیا هستند اما تعداد فوق العاده زیادی هم انسانهای خوب وجود دارند. در حال حاضر خانواده ما درهم شکسته است ولی با زمان، ترمیم پیدا می کنیم و نمی گذاریم جو از زندگیمان خارج شود. او در وجود همه انسانهای خوب دنیا زنده خواهد ماند.»

توماس مایر فردی که با حمله به این نماینده موافق ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا، او را به قتل رساند، در دادگاه به جای معرفی خود فقط گفت: «مرگ بر خائنان، آزادی برای بریتانیا» وی تا روز دوشنبه که دوباره در دادگاه حاضر می شود تحت مراقبت شدید در بازداشتگاه است.

جوکاکس ۴۱ ساله عضو حزب کارگر و فعال اجتماعی، سال گذشته از یورکشایر به مجلس راه یافته بود. وی مادر دو فرزند و شخصیتی محبوب بود. جو کاکس از حامیان ابقای بریتانیا در اتحادیه اروپا بود. کارزار تبلیغاتی پیرامون همه پرسی روز ۲۳ ژوئن در بریتانیا درباره ماندن یا خروج از اتحادیه اروپا پس از این حادثه متوقف شد.

در یک اقدام انساندوستانه به یاد خانم کاکس، بیش از پانصد هزار یورو برای کمک به نیازمندان جمع آوری شده است.