Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ادای احترام به جو کاکس از سوی جناح های سیاسی بریتانیا

ادای احترام به جو کاکس از سوی جناح های سیاسی بریتانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در ادای احترام به جو کاکس، نماینده پارلمان بریتانیا که روز پنجشنبه ساعاتی پس از آنکه هدف گلوله قرار گرفت جان باخت، پرچم ها در این کشور به حالت نیمه افراشته…

آگهی

در ادای احترام به جو کاکس، نماینده پارلمان بریتانیا که روز پنجشنبه ساعاتی پس از آنکه هدف گلوله قرار گرفت جان باخت، پرچم ها در این کشور به حالت نیمه افراشته درآمد.

این حادثه بریتانیا را در شوک فرو برده است. جناح های مختلف سیاسی ضمن محکوم کردن حمله به این نماینده حزب کارگر، پیام هایی حاوی همدردی با خانواده او منتشر کرده اند.

این حادثه در آستانه همه پرسی بر سر ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا روی داده است. موافقان و مخالفان آن، کارزار خود را موقتا متوقف کرده اند.

در جبهه حامیان اصلی ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر ضمن ادای احترام به خانم جو کاکس گفت: «خشونت یک پاسخ نیست. خشونت جوابی برای هر چیزی نیست. ما باید دور هم جمع شویم و مراتب عمیق همدردی و تاثر خود را به جو و خانواده او ابراز کنیم. ما بانویی شگفت انگیز را از دست داده ایم، عضو مهمی از پارلمان را. اما دموکراسی ما ادامه دارد و کارهای او ادامه خواهد یافت.»

The whole of the Labour family, and indeed the whole country, is in shock and grief at the horrific murder of Jo Cox pic.twitter.com/obic5pOCS3

— Jeremy Corbyn MP (@jeremycorbyn) June 16, 2016

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا هم ضمن اظهار تاسف از مرگ خانم کاکس گفت: «ما ستاره بزرگی را از دست داده ایم. یک نماینده شجاع، مبارز و دلسوز پارلمان را. مردم از آنچه روی داده خیلی متاثر و غمگین می شوند. خبر دردناکی است. کمپین خود را برای همه پرسی به حالت تعلیق درآورده ایم و در این لحظات سخت فکر و ذکر همه ما با خانواده جو است.»

حامیان اصلی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا از جمله بوریس جانسون، شهردار سابق لندن و نایجل فاراژ، رهبر حزب یوکیپ هم در پیام هایی جداگانه ضمن محکوم کردن این حمله، مراتب تاثر و همدردی خود را با خانواده جو کاکس ابراز داشته اند.

Sad & shocked to hear of Jo Cox's death. Appalling a MP should lose her life simply doing her best for constituents. Thoughts w/ Jo's family

— Boris Johnson (@BorisJohnson) June 16, 2016

Deeply saddened to hear that Jo Cox has died. Sincerest condolences to her family.

— Nigel Farage (@Nigel_Farage) June 16, 2016

نزدیکان این نماینده ۴۱ ساله پارلمان بریتانیا شامگاه پنجشنبه در سوگ او در کلیسای سنت پیتر برستال، در یروکشایر غربی گرد آمدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شاهزاده ویلیام میزبان جشن تابستانی سلطنتی در کاخ باکینگهام

بریتانیا بیش از ۵ هزار پناهجو را تا پایان سال جاری میلادی به رواندا می‌فرستد

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش