ادای احترام به جو کاکس از سوی جناح های سیاسی بریتانیا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ادای احترام به جو کاکس از سوی جناح های سیاسی بریتانیا

در ادای احترام به جو کاکس، نماینده پارلمان بریتانیا که روز پنجشنبه ساعاتی پس از آنکه هدف گلوله قرار گرفت جان باخت، پرچم ها در این کشور به حالت نیمه افراشته درآمد.

این حادثه بریتانیا را در شوک فرو برده است. جناح های مختلف سیاسی ضمن محکوم کردن حمله به این نماینده حزب کارگر، پیام هایی حاوی همدردی با خانواده او منتشر کرده اند.

این حادثه در آستانه همه پرسی بر سر ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا روی داده است. موافقان و مخالفان آن، کارزار خود را موقتا متوقف کرده اند.

در جبهه حامیان اصلی ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر ضمن ادای احترام به خانم جو کاکس گفت: «خشونت یک پاسخ نیست. خشونت جوابی برای هر چیزی نیست. ما باید دور هم جمع شویم و مراتب عمیق همدردی و تاثر خود را به جو و خانواده او ابراز کنیم. ما بانویی شگفت انگیز را از دست داده ایم، عضو مهمی از پارلمان را. اما دموکراسی ما ادامه دارد و کارهای او ادامه خواهد یافت.»

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا هم ضمن اظهار تاسف از مرگ خانم کاکس گفت: «ما ستاره بزرگی را از دست داده ایم. یک نماینده شجاع، مبارز و دلسوز پارلمان را. مردم از آنچه روی داده خیلی متاثر و غمگین می شوند. خبر دردناکی است. کمپین خود را برای همه پرسی به حالت تعلیق درآورده ایم و در این لحظات سخت فکر و ذکر همه ما با خانواده جو است.»

حامیان اصلی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا از جمله بوریس جانسون، شهردار سابق لندن و نایجل فاراژ، رهبر حزب یوکیپ هم در پیام هایی جداگانه ضمن محکوم کردن این حمله، مراتب تاثر و همدردی خود را با خانواده جو کاکس ابراز داشته اند.

نزدیکان این نماینده ۴۱ ساله پارلمان بریتانیا شامگاه پنجشنبه در سوگ او در کلیسای سنت پیتر برستال، در یروکشایر غربی گرد آمدند.