Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کمک غذایی و حملات هوایی برای ساکنان داریا در سوریه

کمک غذایی و حملات هوایی برای ساکنان داریا در سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

چند ساعت پس از تحویل کمک های انساندوستانه بین المللی، روز جمعه در پنجمین روز ماه رمضان حملات هوایی به شهر داریا در حومه دمشق از سر گرفته شد.

آگهی

چند ساعت پس از تحویل کمک های انساندوستانه بین المللی، روز جمعه در پنجمین روز ماه رمضان حملات هوایی به شهر داریا در حومه دمشق از سر گرفته شد. بر اساس اخبار محلی دستکم ۲۸ بمب بر روی این شهر ریخته شده است.

به گفته سخنگوی هماهنگ کننده کمک های سازمان ملل متحد محموله غذایی که شب گذشته برای کمک به اهالی جنگ زده این شهر تحویل داده شد می تواند احتیاجات اولیه ۲۴۰۰ نفر را برای یکماه تأمین کند.

بنا به گفته ناظران حقوق بشر سوری هشت هزار نفر و به استناد سازمان ملل متحد چهار هزار نفر در شهر داریا سکونت دارند.

شهر داریا از سال ۲۰۱۲ تحت محاصره قرار دارد و به همین علت رسیدن کمک های انساندوستانه به آن عملی نبوده است. این اولین کمک های مهم غذایی است که از طرف برنامه جهانی غذای سازمان ملل پس از چهار سال به این شهر تحت محاصره می رسد.

ارتش سوریه ماه گذشته از ورود محموله کمکی سازمان ملل به این شهر جلوگیری کرد و تنها مقداری کمک دارویی، بهداشتی و لوازم التحریر به ساکنان داریا رسید. کمک های بیشتری با موافقت دولت سوریه برای نوزده منطقه محاصره شده دیگر در نظر گرفته شده که قرار است تا پایان ماه جاری تحویل داده شود.

طبق محاسبات سازمان ملل متحد در حال حاضر ۵۹۲,۷۰۰ نفر در مناطق محاصره شده سوریه زندگی می کنند. اکثریت زیادی از این عده(۴۵۲,۷۰۰) نفر در محاصره نیروهای دولتی هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه پاریس حکم جلب بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه را تایید کرد

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد

پیچیدگی‌های داخلی و منطقه‌ای عادی‌سازی روابط ترکیه و سوریه