حمایت اوباما از نامزدی کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری

Access to the comments نظرها
نگارش از Pooneh Irani
حمایت اوباما از نامزدی کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا با انتشار پیامی از نامزدی هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کرد.

آقای اوباما در بخشی از این پیام می گوید: «من می دانم این کار چقدر می تواند دشوار باشد، به همین دلیل می دانم هیلاری بسیار خوب خواهد بود. در واقع من فکر نمی کنم تاکنون کسی به اندازه او شایسته این پست بوده باشد. او دلسوزی، شجاعت و جرات لازم برای این مسئولیت را دارد.»

اعلام حمایت آقای اوباما از نامزدی خانم کلینتون، پس از ملاقات او با برنی سندرز، رقیب درون حزبی خانم کلینتون در کاخ سفید، بود.

آقای سندرز نیز پس از این دیدار گفت: «من مشتاقانه منتظر ملاقات با او در آینده نزدیک هستم تا ببینیم چطور می توانیم برای شکست دونالد ترامپ و ایجاد دولتی که نماینده همه ما باشد، با یکدیگر همکاری کنیم.»

او همچنین تاکید کرد در آخرین مرحله از انتخابات مقدماتی آمریکا برای رقابت های ریاست جمهوری که روز چهاردهم ژوئن (۲۵ خرداد) برگزار می شود، شرکت خواهد کرد.

هیلاری کلینتون توانسته است تعداد آرای لازم انجمن درون حزبی و نماینده های ویژه حزب دموکرات را که برای نامزدی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری نیاز است، کسب کند. در صورت انتخاب، او نخستین زن در تاریخ آمریکاست که به عنوان نامزد ریاست جمهوری از طرف یکی از احزاب اصلی آمریکا معرفی می شود.

گردهمایی ملی حزب دموکرات برای معرفی نامزد نهایی این حزب در ماه ژوئیه برگزار خواهد شد.