زادگاه محمدعلی کلی خود را برای برگزاری مراسم خاکسپاری آماده می کند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
زادگاه محمدعلی کلی خود را برای برگزاری مراسم خاکسپاری آماده می کند

شهر لویی ویل ایالت کنتاکی آمریکا خود را برای برگزاری مراسم خاکسپاری محمدعلی کلی، قهرمان افسانه ای دنیای بوکس آماده می کند.

قرار است جمعه ۱۰ ژوئن مراسم خاکسپاری او بطور عمومی در این شهر برگزار شود؛ جایی که او سالهای جوانی زندگیش را سپری کرده است.

رهبران سیاسی متعددی از جمله بیل کلینتون، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، عبدالله دوم، پادشاه اردن و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در این مراسم شرکت خواهند کرد.

گرگ فیشر، شهردار لویی ویل می گوید: «این خودخواهی ما بود اگر فکر می کردیم که می توانیم او را برای همیشه حفظ کنیم. اکنون به عنوان اهالی شهر باید مراسم خاکسپاری او را در نهایت عزت و آبرومندی و احترامی که شایسته اش است برگزار کنیم.»

محمدعلی کلی در سال ۱۹۶۴ میلادی به دین اسلام گروید و اکنون سالن شهر خود را برای پذیرش ۱۸ هزار میهمان، برای برگزاری مراسمی بین الادیانی آماده می کند.

زید شاکر، از سازمان دهندگان این مراسم می گوید: «محمد علی فراتر از هر جامعه ای است. او یک چهره جهانی است. شخصیتی بسیار بزرگ. بنابراین فکر می کنم طبیعی است که همه جوامع و همه ملتها این امکان را داشته باشند تا در این آخرین صحنه حضور یابند.»

محمدعلی کلی جمعه گذشته در سن ۷۴ سالگی در شهر فینیکس ایالت آریزونا درگذشت و سپس پیکرش روز یکشنبه با هواپیما به لویی ویل منتقل شد.