Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سیل در پاریس؛ وضعیت هشداردهنده برای موزه ها و چندین ایستگاه مترو

سیل در پاریس؛ وضعیت هشداردهنده برای موزه ها و چندین ایستگاه مترو
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آب رودخانه سن در قلب پاریس روز جمعه با رسیدن به ارتفاع ۶.

آگهی

آب رودخانه سن در قلب پاریس روز جمعه با رسیدن به ارتفاع ۶.۰۵ متر به بالاترین سطح خود در ۳۵ سال گذشته رسیده و آب اکنون خیابان های اطراف رودخانه را در بر گرفته است.

خطر گسترش سیل ناشی از بالا آمدن سطح رودخانه سن روز جمعه باعث تعطیلی موزه لوور شد و مسئولان موزه برخی از آثار این موزه را بسته بندی کرده و به طبقات بالاتر موزه انتقال دادند. همچنین موزه مشهور اورسه تا روز سه شنبه آینده و مجموعه تاریخی و موزه «گراند پله» پاریس برای روز جمعه بسته اعلام شده اند.

یک توریست ایتالیایی دلسرد از بسته بودن موزه لوور می گوید: «به طرف ایستگاه مترو «شتله» می رویم تا قدمی بزنیم، در این وضعیت چه کار می توان کرد، فردا به ایتالیا بر می گردیم، خیلی ناراحتم.»

یک جوان گردشگر لهستانی هم می گوید: «واقعا ناامید شدم چون می خواستم مونالیزا را ببینم اما چون وقت آزاد دارم می خواهم برای دیدن ورسای بروم.»

ساعت ۵ بعد از ظهر جمعه سطح آب رودخانه سن به ۶.۰۵ متر رسید و احتمال دارد سطح آب در هنگام شب به ۶.۴۰ متر برسد. خیابان های اطراف رودخانه سن به خاطر بالا آمدن آب بسته شده اند و ترافیک شدید در بخش هایی از شهر ایجاد شده است.

یک راننده اتوبوس می گوید: «رانندگان اتوبوس مجبورند که در این وضعیت خودشان ترافیک را کنترل کنند که واقعا استرس زاست.»

برخی از ایستگاههای مترو نزدیک به رودخانه سن بسته شده اند و همچنین یک خط قطار برون شهری نیز از حرکت باز ایستاده است. مسئولان تجهیزات مترو با پیش بینی احتمال بالا آمدن بیشتر آب، مصالحی را برای بستن ورودی های ایستگاههای مترو و جلوگیری از ورود آب به این ایستگاهها پیش بینی کرده اند.

از سوی دیگر فعالیت کشتی های توریستی سن مشهور به «بتو موش» نیز متوقف شده زیرا با بالا آمدن آب رودخانه سن عبور این کشتی ها از زیر پل ها غیر ممکن است. بالا آمدن آب رودخانه سن تا نزدیکی کمر مجمسه سرباز فرانسوی در جنگ کریمه در پل آلما که در پاریس مشهور است به خوبی گویای شرایط غیرمعمول رودخانه سن است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برنامه کوپرنیک برای کمک به کشورهای سیل زده اروپایی فعال شد

افزایش قربانیان سیل در اروپا؛ دست کم ۱۵ نفر جانشان را از دست دادند

اسرائیلی‌ها از ورود به نمایشگاه تسلیحاتی پاریس منع شدند