فیفا «مثلث فساد» را افشا کرد

فیفا «مثلث فساد» را افشا کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیفا می گوید سپ بلاتر، ژروم والک و مارکوس کاتنر با سوء استفاده از موقعیت خود در زمان فعالیت در این سازمان در مجموع حدود ۷۰ میلیون یورو به جیب زده…

آگهی

فیفا می گوید سپ بلاتر، ژروم والک و مارکوس کاتنر با سوء استفاده از موقعیت خود در زمان فعالیت در این سازمان در مجموع حدود ۷۰ میلیون یورو به جیب زده اند.

وکلای فدراسیون بین المللی فوتبال روز جمعه با وارد کردن این اتهامات به رییس پیشین فیفا، دبیرکل سابق و همچنین قائم مقام آلمانی-سوییسی او، ادعا کردند در نتیجه تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که این سه تن طی پنج سال گذشته در «همکاری و همفکری» با یکدیگر از راههایی همچون افزایش دستمزد و اختصاص پاداش های نجومی به خود، این مبلغ هنگفت را تصاحب کرده اند.

این در حالیست که این سه چهره مشهور دیگر در فیفا سمتی ندارد. سپ بلاتر شش سال محروم شده و پرونده او در سطح دادگاه حکمیت ورزش، در مرحله تجدیدنظر در جریان است. ژروم فالک هم در ماه فوریه دستکم برای ۱۲ سال از فعالیت های فوتبالی محروم شد. مارکوس کاتنر نیز ماه گذشته در ارتباط با پرونده پاداش های مشکوک و هنگفت خود از فیفا اخراج شد.

فیفا نتایج تحقیقات اولیه خود را در اختیار دادستانی سوییس گذاشته و مقامات قضایی آمریکا را نیز در جریان جزئیات ماجرا قرار داده است. در همین ارتباط مقر فیفا در سوییس روز پنجشنبه تحت بازرسی ماموران قضایی سوییس قرار گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چالش‌های میزبانی جام‌جهانی ۲۰۳۴؛ دلارهای نفتی عربستان قرار است چگونه هزینه شوند؟

کارت آبی در فوتبال حرفه‌ای؛ جیانی اینفانتینو مخالفت کرد

عربستان رسما از پیشنهاد خود برای میزبانی جام جهانی ۲۰۳۴ رونمایی کرد