زندگی فوتبالی پله در لندن حراج می شود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
زندگی فوتبالی پله در لندن حراج می شود

پله که از سوی بسیاری بهترین بازیکن تاریخ فوتبال است بسیاری از جوایز و مدال های خود را از هفته آینده در لندن به حراج می گذارد.

این اسطوره برزیلی فوتبال قصد دارد با درآمد حاصل از این کار به موسسات خیریه، یک بیمارستان ویژه کودکان و باشگاه سانتوش که از آنجا پله های موفقیت را آغاز کرده، کمک کند.

پله ۷۵ ساله در باره چگونگی رسیدن به این تصمیم می گوید: «خواهر و برادرم داشتند نصیحتم می کردند و گفتند گوش کن این جام ها را آیا می خواهی پیش خودت در خانه نگه داری؟ می خواهی چکارشان کنی؟ گفتم خوب می خواهم نگهشان دارم… گفتند این کار را نکن و بیا با آنها به دیگران کمک کن. اینطور شد که تصمیم گرفتم با این کار به موسسات خیریه و کودکان کمکی کرده باشم.»

نام جام همیشگی «ژول ریمه»، سه جام قهرمانی جهان و مدال های متعدد پله در بین فهرست اشیای این حراجی به چشم می خورد. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که پله در این حراجی هم مانند مستطیل سبز رکورد بیادماندنی را از خود به یادگار خواهد گذاشت.

پیش بینی می شود در جریان این حراج ۳ روزه (۷ تا۱۰ ژوئن) بیش از ۲ هزار قلم جنس شخصی پله به فروش برود و حدود ۶.۵ میلیون یورو را عاید او کند.