رئیس جمهوری ونزوئلا مادرید را به دخالت در امور داخلی کشورش متهم کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
رئیس جمهوری ونزوئلا مادرید را به دخالت در امور داخلی کشورش متهم کرد

رئیس جمهوری ونزوئلا ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا را به دخالت در امور داخلی کشورش متهم کرد.

در حالی که ونزوئلا با رکود اقتصادی دست و پنجه نرم می کند، ناآرامی ها در این کشور در آمریکای لاتین طی هفته های گذشته بالا گرفته است. در پی نارضایتی عمومی، مخالفان خواستار برپایی همه پرسی برای کناره گیری رئیس جمهوری هستند.

همزمان، خوزه لوئیز رودریگز زاپاترو، نخست وزیر پیشین اسپانیا در حال دیدار از کاراکاس، پایتخت ونزوئلاست. هدف از این دیدار میانجیگیری برای پیشبرد مذاکرات میان مخالفان عنوان شده و اقدامی در حمایت از مخالفان دولت تلقی می شود.

نیکولاس مادورو، رئیس جمهور سوسیالیت ونزوئلا در تجمع دانشجویان هوادار دولت، پوشش اخبار مربوط به بحران کشورش توسط رسانه های اسپانیا را «مضحک» خواند و خطاب به نخست وزیر اسپانیا گفت: «خود را به سخره گرفته اید. اگر می خواهید مناظره انتخاباتی کنید بیایید اینجا به ونزوئلا. من هم شرکت می کنم و با یکدیگر مناظره خواهیم کرد. شاید من در انتخابات اسپانیا پیروز شوم.»

مناسبات ونزوئلا و اسپانیا از سالها پیش تنش آلود شده است. در سال ۲۰۰۷ و در جریان اجلاس رهبران آمريكای لاتين در شیلی، میان هوگو چاوز، رهبر پیشین ونزوئلا از یکسو و خوزه لوئیز رودریگز زاپاترو، نخست وزیر وقت و خوان کارلوس، پاشاه اسپانیا نزاع لفظی در گرفت.