Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

گروه هفت نشست دو روزۀ خود را در ژاپن آغاز کرد

گروه هفت نشست دو روزۀ خود را در ژاپن آغاز کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبران هفت کشور صنعتی جهان برای شرکت در اجلاس سالانۀ گروه هفت که در ژاپن برگزار می شود، به این کشور سفر کردند.

آگهی

رهبران هفت کشور صنعتی جهان برای شرکت در اجلاس سالانۀ گروه هفت که در ژاپن برگزار می شود، به این کشور سفر کردند.

این نشست با حضور رهبران کشورهای ایتالیا، فرانسه، آلمان، بریتانیا، ژاپن، کانادا و آمریکا روز پنجشنبه کار خود را در «ایسه شیما» آغاز می کند.

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا نیز در نشست دو روزۀ امسال شرکت کرده است. رهبران این کشورها و همچنین رئیس کمیسیون اروپا صبح روز پنجشنبه و در آغاز این نشست در معبد بزرگ ایسه مورد استقبال شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن قرار گرفتند.

باراک اوباما که به ویتنام سفر کرده بود نیز چهارشنبه شب وارد ژاپن شد. این نخستین بار از زمان پایان جنگ جهانی دوم و بمباران اتمی شهرهای هیروشیما و ناکازاکی است که یک رئیس جمهور آمریکا به ژاپن سفر می کند. پیش از این جان کری، وزیر خارجۀ آمریکا در ماه آوریل ۲۰۱۶ میلادی در دیداری غیرمنتظره و بی سابقه برای نخستین بار به شهر هیروشیما سفر کرده بود.

رهبران دو کشور چهارشنبه شب در دیداری کوتاه بر سر همکاری های نظامی و اقتصادی مشترک و همچنین سرنوشت سرباز آمریکایی که به اتهام تجاوز به یک دختر ژاپنی در بازداشت بسر می برد، گفت و گو کرده اند.

در نشست گروه هفت موضوعاتی مانند مبارزه با تروریسم، گرمایش زمین و سیاست های مالی در دستور کار قرار دارد. تجارت آزاد فراقاره ای نیز از دیگر موضوعاتی است که قرار است میان رهبران این هفت کشور مورد بحث قرار گیرد. یافتن راههایی برای حفظ و نجات میراث فرهنگی از تهدیدات جنگی و تخریب توسط گروههای تروریستی نیز قرار است در این نشست مطرح شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوباما از هیروشیما بازدید می کند

نشست گروه۷ با طعم «استقراض به اوکراین»؛ «یکه‌تازی» ملونی همزمان با «افول» ماکرون و سوناک

انتقال دو هزار متهم به بزرگترین زندان آمریکای لاتین؛ سرکوب «باندهای جنایتکار» السالوادور ادامه دارد