Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

استقبال هنرمندان ایران از موفقیت سینماگران ایرانی در کن

استقبال هنرمندان ایران از موفقیت سینماگران ایرانی در کن
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دریافت دو جایزه مهم جشنواره کن یعنی جوایز بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد توسط اصغر فرهادی و شهاب حسینی، مورد استقبال بسیاری از رسانه ها و هنرمندان سینما در ایران قرار گرفته است. با این حال برخی رسانه های داخل کشور تنها با اشاره ای کوتاه به خبر این موفقیت، از کنار آن گذشته اند و برخی از بازتاب خبر آن نیز خودداری کرده اند.

هیات مدیره خانه سینما، کانون کارگردانان سینمای ایران، انجمن بازیگران سینمای ایران، کانون فیلمنامه نویسان و بسیاری از هنرمندان به طور انفرادی موفقیت فیلم «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی در جشنواره کن را به وی و شهاب حسینی و ترانه علیدوستی بازیگران اصلی این فیلم و جامعه هنرمندان سینمای ایران شادباش گفته اند.

رضا میرکریمی مدیر عامل خانه سینمای ایران، حجت الله ایوبی معاون وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی و دکتر محمد رضا عارف منتخب اول مردم تهران در انتخابات مجلس طی پیام های جداگانه ای این موفقیت را تحسین کرده اند.

از سوی دیگر بنا به گزارش خبرگزاری ایلنا، حسین نوش آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وعده اکران شدن فیلم «فروشنده» در ایران را داد و گفت: «فیلم فروشنده یک فیلم ایرانی بوده که طبیعی است در داخل کشور هم اکران شود منتها شاید ملاحظاتی در اکران داخلی صورت بگیرد.»

سخنگوی وزارت ارشاد افزود: «البته ما هنوز فیلم را ندیده‌ایم و براساس قسمت‌هایی از فیلم که در فضای مجازی منتشر شده و نقدها و گزارش‌هایی که خوانده‌ایم نظر می‌دهیم اما قطعا افتخار سینمای ایران در سطح جهانی مایه مسرت است.»

برخی منتقدان خارجی فیلم نیز ضمن اشاره به نقاط قوت و جاذبه های فیلم «فروشنده»، آن را با کارهای قبلی اصغر فرهادی به ویژه با فیلم های «جدایی نادر از سیمین» و «درباره الی» مقایسه کرده و آن را کمی ضعیف تر و یا نه فراتر از آنها دانسته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کامران شیخه به رغم هشدار عفو بین‌الملل اعدام شد

خودکشی همزمان دو خواهر نوجوان در تهران

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد